Advertisement

"Migowy to język jak każdy inny"

Strefa FMŁódzkie Piątek, 29 września 201747775
W ostatnią niedzielę września odbył się Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Tym samym święto zainaugurowało Międzynarodowy Tydzień Głuchych. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy, z jakimi na co dzień się borykają.
fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Na terenie województwa łódzkiego funkcjonuje siedem ośrodków rehabilitacji i wsparcia społecznego osób niesłyszących. - Każdy z nich ma swojego koordynatora. Staramy się aktywizować osoby, które tam przychodzą i zachęcamy do tego, żeby sami załatwiali sprawy. Wspieramy ich, przede wszystkim, w formie tłumaczeń, bo to największy problem. Urzędy nie są do końca przygotowane na pomoc - mówi Katarzyna Kołodziejczyk-Białas, specjalista ds. rehabilitacji osób niesłyszących w łódzkim oddziale Polskiego Związku Głuchych. Przypomina ponadto, że język migowy to język jak każdy inny, a w ośrodku w Łodzi przy ulicy Nawrot 94/96 funkcjonuje centrum kształcenia, w którym można opanować podstawy "migania". Z kolei oddział terenowy w Piotrkowie mieści się przy ulicy Sienkiewicza 10/12. 

 

Łódzki ośrodek Polskiego Związku Głuchych zrzesza około tysiąca aktywnych członków.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga29.09.2017 10:26

Co to ma być ? Kryptoreklama Legi ? Tylko Wielki Widzew ! ! !

23


głucha i niema ~głucha i niema (Gość)29.09.2017 13:07

Kiedy ruszy migowe wydanie Gazety Trybunalskiej?

22


Michaś ~Michaś (Gość)29.09.2017 09:48

(L)!!!

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat