Międzynarodowe starty piotrkowskich badmintonistów

ePiotrkow Środa, 29 września 202111851
Nowy sezon w badmintonowych rozgrywkach trwa od niespełna miesiąca, a piotrkowscy zawodnicy, bracia Mateusz i Maksymilian Danielakowie mają już za sobą kilka międzynarodowych startów. Na przełomie sierpnia i września wystartowali w turnieju Yonex Latvia International w łotewskiej Jełgawie, kilkanaście dni później uczestniczyli w Charkowie w Victor Ukraine International, zaś w miniony weekend zagrali w Zakopanem w Polish International.

Młodszy z braci, 17-letni Maksymilian, zbiera dopiero pierwsze doświadczenia w międzynarodowych startach seniorskich i musi się przebijać przez ciężkie kwalifikacje, niemniej jednak udało mu się już wygrywać pierwsze rundy i zwyciężać w nich z reprezentantami Estonii, Ukrainy i Austrii. Warto dodać, że na Ukrainie Maksymilian miał okazję zagrać z jedną z legend duńskiego i światowego badmintona, Joachimem Perssonem, niegdyś 4. rakietą świata i kilkukrotnym złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy. Co więcej, był bliski doprowadzenia do trzeciego seta, bowiem drugą odsłonę meczu przegrał "na przewagi" 20:22. Dzięki tym występom zawodnik plasuje się aktualnie na 1367. miejscu światowego rankingu badmintonistów.

 

Starszy z braci, Mateusz, zarówno w Estonii, jak i na Ukrainie, grał w turniejach głównych, gdzie po dobrych meczach ulegał wyżej notowanym rywalom, między innymi Malezyjczykowi Lee Shun Yangowi, tegorocznemu zwycięzcy Hellas International. Zdecydowanie zwyżkującą formę potwierdził w prestiżowym i mocno obsadzonym Polish International, bowiem po pokonaniu Austriaka Philippa Drexlera (2:0), Australijczyka Keitha Marka Edisona (2:1) oraz reprezentanta Ukrainy Oleksandra Shmundyaka (2:1) wygrał całe kwalifikacje i został jedynym polskim singlistą w turnieju głównym. Dzięki temu aktualnie jest klasyfikowany na 350 miejscu na świecie.

 

We wspomnianych turniejach bracia startowali także w grze podwójnej, najlepiej prezentując się na Ukrainie, gdzie po zaciętym meczu przegrali walkę o swój pierwszy wspólny międzynarodowy ćwierćfinał z Malezyjczykami Loo Bing Kun i Lwi Sheng Hao.

 

Jeszcze w październiku Mateusz i Maksymilian Danielakowie zagrają w Bułgarii, na Cyprze oraz w Czechach. Ponadto w najbliższy weekend młodszy z braci wystartuje w Sianowie w Grand Prix Polski U19, gdzie będzie rozstawiony z numerem 1.

 

Za braćmi są już także starty w trzech kolejkach ligi niemieckiej (od tego sezonu obaj reprezentują barwy Ajaxu Bielefeld – Mateusz jest "pierwszą rakietą" zespołu, zaś Maksymilian trzecią), w których nie przegrali jeszcze meczu, a odnieśli po sześć zwycięstw.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)04.10.2021 17:43

Gratulacje. My Piotrkowianie jesteśmy z Was chłopcy dumni????????????????????

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat