ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Materace na problemy z kręgosłupem

Poniedziałek, 10 grudnia 2018
Nieodpowiednie warunki snu mogą zarówno nasilać ból pleców, jak i stanowić główny powód występowania takich dolegliwości. Istotne jest zatem, jakie materace są stosowane w sypialni. Przede wszystkim powinny one zostać dostosowane do potrzeb konkretnego konsumenta pod względem twardości, grubości oraz pozycji, w jakiej dana osoba wypoczywa w nocy.
Materace na problemy z kręgosłupem

Materace nie za miękkie i niezbyt twarde


Jeżeli ból kręgosłupa już nam doskwiera, należy bezzwłocznie wybrać się do sklepu oferującego wysokiej jakości materace. Ich zakup warto też potraktować jako rozsądną inwestycję w ochronę zdrowia. Z danych statystycznych wynika, że mniej więcej połowa dorosłych obywateli zmaga się z problemami z kręgosłupem. Dbając o optymalne warunki snu, można złagodzić ich natężenie, a nawet zminimalizować ryzyko ich wystąpienia w kolejnych latach życia.

 

Przymierzając się do zakupu, warto w pierwszej kolejności zapamiętać, że materace nie mogą być ani zbyt miękkie, ani też bardzo twarde. W obu tych przypadkach ciało nie otrzyma wsparcia potrzebnego mu do regeneracji. Za twarda powierzchnia spowoduje ucisk oraz nienaturalne wygięcie kręgosłupa. Bardzo miękkie materace nie zapewniają z kolei wymaganego podparcia. W konsekwencji mięśnie zamiast się rozluźnić, pracują przez całą noc.

 

- Zalecana twardość materaca zależy od masy ciała oraz indywidualnych preferencji konsumenta - informuje przedstawiciel sklepu z materacami Sleeptime.pl. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę podstawową skalę twardości. Ma 4 stopnie i wskazuje przekroje wagowe, dla których poszczególne materace sprawdzają się najczęściej. Jednocześnie nie należy bagatelizować drugiego czynnika wyboru, a mianowicie subiektywnego poczucia komfortu. Każdy rozważany materac można sprawdzić w sklepie stacjonarnym. Wystarczy się na nim położyć, poleżeć chwilę oraz upewnić się, że nie czuje się żadnego ucisku. Robiąc zakupy w Internecie, najlepiej korzystać z usług sprzedawców, którzy pozwalają przetestować materace w domu. Wymiana modelu nie stanowi wówczas problemu.

 

Sprawdź materace na: https://sleeptime.pl/materace

 

Wysokość materaca

 

Za najwygodniejsze, a także najbardziej luksusowe, często uznawane są wysokie materace. Faktycznie, wśród modeli z górnej półki spora grupa to te liczące sobie 45, a niekiedy nawet 60 centymetrów. Takie produkty mają więcej warstw, przez co można je jeszcze lepiej dopasować do jednostkowych potrzeb konsumentów. Z pewnością wysokie materace mogą sprawdzić się przy bólach kręgosłupa. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to reguła. Producenci materacy dbają bowiem o to, by wszystkie ich produkty spełniały coraz wyższe standardy.

 

Jeżeli ktoś zmaga się z chronicznym bólem pleców, to materace o wysokości kilkunastu centymetrów nie zawsze będą dla niego dobrym rozwiązaniem. Jednak modele pomiędzy 20 a 30 centymetrów zapewniają już naprawdę wysoki komfort snu. Często powstają na bazie połączenia konstrukcji sprężynowej z warstwą pianki czy maty lateksowej. Dzięki temu materace jeszcze skutecznie dopasowuje się do swoich potrzeb. Zapewniają też kręgosłupowi najlepsze oparcie z możliwych.

 

Materace dla osób śpiących w różnych pozycjach

 

Zmagający się z częstym bólem kręgosłupa powinni spać na plecach. Jest to najzdrowsza pozycja, a dodatkowo można korzystać z dowolnego rodzaju materaca. Niektórych kusi zakup najtwardszego modelu, ale nie jest to wskazane. Najbardziej powszechną pozycją snu jest ta na boku. W takim przypadku najlepsze oparcie dla kręgów zapewniają materace wykonane z wysokiej jakości pianki. Jeżeli preferuje się spanie na brzuchu, warto powalczyć z tym niezdrowym nawykiem. A przynajmniej zainwestować w materac zapewniający wsparcie dolnego odcinka kręgosłupa.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat