Mają patent na Miedziowych

Wtorek, 20 lutego 20241
Piotrkowianin z dobrej strony zaprezentował się w spotkaniu przeciwko Zagłębiu Lubin, wygrywając 32:27 (18:14). Po raz drugi w tym sezonie piotrkowianie znaleźli sposób na pokonanie Miedziowych. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Michała Matyjasika wciąż utrzymuje szanse na awans do czołowej ósemki.

W tym spotkaniu rzucanie bramek rozpoczął Patryk Iskra, a chwilę później wynik na 2:0 podwyższył Jakub Moryń. 120 sekund później było już jednak 2:2 po trafieniach Filipa Surosza i Piotra Swata. Wyrównany przebieg miał tylko pierwszy kwadrans. Od stanu 7:7 swoje warunki zaczął dyktować Piotrkowianin. Podopieczni Michała Matyjasika wypracowali sobie przewagę 2-3 bramek, a do przerwy prowadzili 18:14. W ostatniej minucie pierwszej połowy do bramki Zagłębia trafili SwatJan Stolarski.

Po przerwie piotrkowianie kontynuowali bardzo dobrą grę. W 45. minucie, po kolejnym trafieniu Surosza, było 25:18 i stało się jasne, że trzy punkty przyjadą do Piotrkowa. W końcówce Zagłębie odrobiło kilka bramek straty, ale ostatecznie mecz zakończył się bardzo korzystnym dla Piotrkowianina wynikiem 32:27.

Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym w obronie. Mimo tego, że jesteśmy bez dwóch podsatowych zawodników. Nie ma Romana Pożarka, a Antek Doniecki będzie podbijał Bundesligę, ale ten mecz pokazał, że ze spokojem możemy patrzeć w przyszłość i szukać nowych rozwiązań. Mamy fajnych, młodych chłopaków, którzy chcą grać i wygrywać - mówił na konferencji pomeczowej Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

Warto podkreślić debiut w Orlen Superlidze Sebastiana Runowskiego. Nowy kołowy Piotrkowianina zagrał bez kompleksów i jego postawa w defensywie mogła się podobać. MVP spotkania wybrany został zaś Damian Chmurski. Piotrkowski golkiper grał od 1 do 60 minuty i zanotował 10 udanych interwencji (29% skuteczności).

W tym spotkaniu zagrało wszystko od ataku po obronę, która bardzo mi pomogła. Dużo łatwiej mi się broniło. Prawie w 100% zrealizowaliśmy wszystkie wytyczne. Przede wszystkim chcieliśmy walczyć, bo mamy jasno postawiony cel: nie oglądać się za siebie tylko cały czas do przodu, walczyć o pierwszą ósemką. Cieszę się, że udało nam się te trzy punkty wywalczyć - mówił na pomeczowej konferencji Damian Chmurski, bramkarz Piotrkowianina.

W najbliższą niedzielę Piotrkowianin zagra we własnej hali z Chrobrym Głogów. Mecz 22. serii Orlen Superligi rozpocznie się o 16:00.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin 27:32 (14:18)

Piotrkowianin: Chmurski - Wawrzyniak, Stolarski 1, Matyjasik 1/1, Szopa 3, Wadowski 3, Swat 5/1, Żyszkiewicz 5, Runowski, Filipowicz, Surosz 6, Mosiołek 2, Kowalski 2, Krajewski, Makowiejew 3.