W programie m.in.:
*8 lutego o godz. 19.00 – 9. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Książki „Korespondencja” - ODA Sieradzka 8 - wernisaż wystawy
Kuratorzy: Alicja Słowikowska, Jadwiga Tryzno, Ania Gilmore, Sara Bodman.
Patronat honorowy: minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski
Prezentacja dzieł 85 twórców książki z kilkunastu krajów: Europy Ameryki i Azji. - Gościmy w galeriach i bibliotekach 25 miast od 2012 do 2014 r. Realizujemy 3-letni, bogaty program. 9 MFSK Korespondencja, jako idea przewodnia odnosi się nie tylko do właściwej dla obiektów i książki artystycznej multimedialnej korespondencji sztuk - w jej ramach spotkają się wielokulturowe, międzypokoleniowe, twórcze kreacje wielu artystów, reprezentujących różnorodne kierunki, techniki i style w literaturze i sztuce – mówią organizatorzy.
*7 lutego o godz.19.00 - Tłusty Wernisaż Sztuki Młodych - ODA Dąbrowskiego 5
*9 lutego o godz. 18.00 - projekcja filmu dokumentalnego z XIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Interakcje” - ODA Dąbrowskiego 5
*9 – 10 lutego, godz. 12.00 – 15.00 - warsztaty teatralne dla młodzieży (gimnazjum i liceum) - ODA Dąbrowskiego 5 - zapisy: pracownia.monodramu.otb@gmail.com
*14 lutego o godz. 18.30 - prezentacja prac podsumowująca akcję fotograficzną 12/12/12 - ODA Dąbrowskiego 5
*14 lutego o godz. 19.00 - Dzień Zakochanych w Sztuce - ODA Dąbrowskiego 5 - "Marina Abramović: artystka obecna", reż. Matthew Akers - inauguracja cyklu filmowego KINODA
Projekcja jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów dokumentalnych 2012 roku.
Podbił serca publiczności na festiwalach Sundance, Berlinale i T-Mobile Nowe Horyzonty.
Z okazji Dnia Zakochanych w Sztuce, jedyna projekcja filmu o życiu i artystycznych projektach supergwiazdy świata sztuki, Mariny Abramović. Wstęp wolny!
Marina Abramović - ikona body artu i performance'u jest supergwiazdą świata sztuki. Córka jugosłowiańskich partyzantów, od 20 lat mieszka w Nowym Jorku, od 40 lat poddaje swoje ciało ekstremalnym doświadczeniom, a widzów/uczestników swoich dzieł wprowadza w różne stany emocjonalne. Film pokazuje jej życie i twórczość przez pryzmat jednej z najbardziej spektakularnych akcji artystycznych, która odbyła się w nowojorskim Museum of Modern Art w 2010 roku podczas retrospektywy swojej twórczości. Przez trzy miesiące, na kilka godzin dziennie siadała bez ruchu na krześle w galeryjnej sali. Przysiadali się do niej zwiedzający. W wyniku swoistej, pozbawionej słów psychoterapii pomiędzy artystką a widzami tworzyły się spontaniczne relacje, które udzielają się także widzom oglądającym filmowy zapis tego szczególnego artystycznego wydarzenia.
*15 lutego o godz. 19.00 - wernisaż wystawy fotografii „Martyna w podróży” Martyny Piaseckiej - Mała ODA, Sieradzka 8
*21 – 22 lutego - warsztaty performance dla dzieci w wieku 7 - 12 lat - ODA Sieradzka 8
Najmłodszym piotrkowianom ODA proponuje cykl działań zawierających część praktyczną mającą na celu - poprzez proces twórczy, zabawę i wyobraźnię - poznać własności przestrzeni, czasu, materiałów, a także rozwijanie własnych umiejętności i zainteresowań. Zajęcia poprowadzi Julia Kurek, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby, specjalność Intermedia. Obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa.
Zgłoszenia do 15 lutego drogą mailową: bwa@post.pl lub telefoniczną: 44 649 52 64 i 606 23 50 90.
*22 lutego o godz. 18.00 - "Korepetycje z Tuwima, część pierwsza: MIŁOŚĆ" - ODA Dąbrowskiego 5 - spektakl poetycki w wykonaniu aktorów teatrów O'Tinker's Bar & Bistro.
O’Tinker’s Bar (Teatr Progresywny) i O’Tinker’s Bistro (Teatr Poszukujący) to dwie amatorskie grupy teatralne działające przy ODA w Piotrkowie, prowadzone i reżyserowane przez Agnieszkę Pisarek. O’Tinker’s Bar jest grupą zaawansowaną, występującą na piotrkowskich scenach już od listopada 2010 roku, a jej (zmienny) skład stanowią głównie licealiści i studenci. O’Tinker’s Bistro natomiast jest grupą młodszą, spotykającą się od października 2012 roku, a jej trzon stanowią gimnazjaliści, wyłonieni podczas majowych warsztatów aktorskich. Oba teatry charakteryzują się poszukiwaniem alternatywnych form wyrazu, łączeniem szeroko pojętej sztuki teatralnej z innymi formami artystycznej ekspresji, eksperymentami z formą i sposobem wypowiedzi, a przede wszystkim – budowaniu trwałych więzi pomiędzy ich członkami.