tekst reklamowy

Korzyści z treningu cardio

Poniedziałek, 31 maja 2021
Trening cardio (inaczej trening wytrzymałościowy lub tlenowy) to trening przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną poprawić swoją kondycję i wytrzymałość. Polega na wykonywaniu ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Formą treningu cardio może być bieganie, jazda na rowerze, pływanie, skakanie na skakance.
Korzyści z treningu cardio

Efektywny trening cardio można przeprowadzić w domowych warunkach. Nie muszą to być skomplikowane ćwiczenia. Trzeba tylko znaleźć motywację do treningów. Motywacją do regularnych treningów cardio może być zakup własnego sprzętu do ćwiczeń.

 

Do treningów cardio idealnie nadaje się orbitrek kupiony w marbo-sport.pl, rowerek treningowy, stepper, bieżnia, wioślarz. Domowe treningi cardio można wykonywać podczas oglądania telewizji.

 

Ten rodzaj treningu pomaga zrzucić zbędne kilogramy i poprawić wygląd sylwetki. Podczas treningu cardio zwiększa się ilość oddechów na minutę, wzrasta tętno, dzięki czemu komórki i tkanki stają się lepiej dotlenione.

 

Aby treningi cardio przyniosły efekty, trzeba je wykonywać regularnie, około 3 razy w tygodniu. Pomiędzy każdym trening powinien być jeden dzień przerwy na regenerację mięśni i odpoczynek. Dzięki regularnym ćwiczeniom organizm przyzwyczaja się do wysiłku fizycznego, poprawia się kondycja, wydolność organizmu oraz samopoczucie. Każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. Rozgrzewka przygotuje mięśnie do wysiłku.

 

Ponieważ ćwiczenia cardio zmuszają do intensywnej pracy układ krążenia i układ oddechowy, wzmacniają serce i płuca. Zmniejszają więc ryzyko wystąpienia zawału, cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia. Trening cardio pomaga rozładować stres i się pozbyć się negatywnych emocji.

 

Orbitrek

 

Trening na orbitreku zmusza do pracy wiele partii mięśni – nóg, ramion, pleców oraz niektórych mięśni głębokich. Pod warunkiem, że będziemy przykładać się do ćwiczeń i energicznie poruszać rączkami orbitreka. Po pewnym czasie w celu utrzymania tego samego tempa ćwiczeń trzeba zwiększać opór. To dowód na to, że zwiększa się nasza siła, sprawność i wytrzymałość.

 

Rowerek treningowy

 

Jazda na rowerku stacjonarnym pomaga zrzucić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę. Treningi na rowerku stacjonarnym wzmacniają mięśnie dolnych partii ciała, nie obciążają stawów tak, jak bieganie.

 

Stepper

 

Stepper to niewielkie urządzenie. To również jeden z najtańszych przyrządów do ćwiczeń. Zmieści się nawet w najmniejszym mieszkaniu. Wyszczupla i rzeźbi dolne partie ciała – łydki, uda i pośladki.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat