Koronawirus w piotrkowskich szkołach. Uczniowie na kwarantannie

Strefa FM Piątek, 15 października 202158 11153
Pojedyncze zakażenia koronawirusem odnotowano już podczas tego roku szkolnego w piotrkowskich placówkach.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Na kwarantannę trafiły niektóre klasy z dwóch podstawówek: dwójki oraz dwunastki. - W tej chwili na kwarantannie przebywa część uczniów szkoły podstawowej nr 2. Uczniowie z drugiej placówki zakończyli już kwarantannę związaną z kontaktem z osobą "dodatnią", czyli zakażoną covid-19. Jeżeli zakażony jest uczeń, na kwarantannę wysyłana jest cała klasa. Jeśli jest to nauczyciel, na kwarantannę może trafić nawet kilka klas - mówi Elżbieta Dobrzyńska, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Piotrkowie.

 

Dyrektor piotrkowskiego sanepidu zaznacza, że osoby zaszczepione nie są poddawane kwarantannie, jednak należy pamiętać, że zachorować na covid-19 mogą również zaszczepieni.

 

(p)


Zainteresował temat?

0

8


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Stla ~Stla (Gość)21.10.2021 19:17

To jest celowka jeśli dziecko ma kwarantannę to rodzice roznoszą dalej reakcja łańcuchowa jest virus tak a nie jedni mają następni już nie mają

02


Dowód nr 1 ~Dowód nr 1 (Gość)16.10.2021 06:36

Źródło prawa dla Polaków:
Dziennik Ustaw 2021 poz. 861
Warszawa, dnia 6 maja 2021 r.
§ 17. Osobie zaszczepionej przeciwko COVID-19 będącej świadczeniobiorcą w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia
27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych udziela się świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych innych niż określone w § 11, § 15 i § 16, bez konieczności wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.
A teraz dla nieprawników.
Rząd nakazał nie testować ludzi zaszczepionych jeżeli będą potrzebowali pomocy w placówkach medycznych. I rząd zgadza się na takie działanie, mimo że zaszczepieni transmitują wirusa. Ja rozumiem to tak, że transmisja wirusa ma być coraz większa i najszerzej jak można. Najważniejsze w tym jest to, że wszelkie statystyki pompowane są tymi NIEZASZCZEPIONYMI. I to przez tych NIEZASZCZEPIONYCH to całe zło się dzieje. RZĄD MOŻE DALEJ PROWADZIĆ SWOJE NIELEGALNE DZIAŁANIA I ROZKRADAĆ KASĘ BEŻ DZIAŁAŃ POLICJI, PROKURATURY, LUDZI SŁUŻBY ZDROWIA. TO ONI SĄ NAGRADZANI EKSTRA ZA UTRZYMANIE TEGO BAŁAGANU.

41


Gggg ~Gggg (Gość)16.10.2021 13:36

Jaka to głupota. Jak uczeń zarażony idzie na kwarantannę cała klasa. A nauczyciel to co??? Jak nauczyciel też cała klasa. U mnie dziecko było na kwarantannie bo nauczyciel chory. A inni nauczyciele niby nie mieli kontaktu z nauczycielka. No chore. To raczej dzieci siedzą dalej od nauczycielki. A nauczyciele widzą się rozmawiają ze sobą. Pokój nauczycielski nie jest duży. Śmiech.

20


iiiiirek ~iiiiirek (Gość)16.10.2021 11:38

Negowałem pandemię miałem gdzieś zalecenia sanitarne nie zaszczepiłem się aż sam zachorowałem.Jest to paskudna choroba uczucie jakby ktoś was topił. Jest mi wstyd, że byłem głupi bądźcie mądrzejsi i nie słuchajcie głupców bo jak zachorujecie to wam nie pomogą antyszczepinkowcy,

76


M ~M (Gość)18.10.2021 17:54

Teraz za każdym razem jak będzie sezon jesienno-zimowy to będzie kwarantanna.Chore, kwarantanna to być innego jak więzienie kiedy ludzie się obudzą do jasnej chol..., i jeszcze ten podział zaszczepiony może a nie zaszczepiony nie może no dajcie spokój.

20


PiotrkówOK ~PiotrkówOK (Gość)15.10.2021 22:52

Przede wszystkim trzeba sprostować bzdury tu wypisywane - oczywiscie że w marketach , dyskontach i marketach budowlanych chorowali i choruja pracownicy na covid, wystaczy wpisać w google nazwe i koronawirus itd. Druga sprawa, porównywanie Covid do grypy jest takim idiotyzmem że az dziwię się że ktoś uzywa jeszcze tego argumentu,on trafia chyba tylko do prostaków bo ktos ma choć troche oleju w głowie moze sprawdzić chocby liczbe hospitalizowanych osób, w tym roku w kwietniu w szczycie ,jednego dnia przebywało w szpitalach ponad 30 tys chorych na covid ,natomaist podczas CAŁEGO sezonu grypowego (wrzesień -kwiecień)2017/18 było ŁĄCZNIE ok.15 tys hospitalizacji. W ciągu 7 miesięcy!A na covid liczba osob w szpitalach wynosiła wspomniane 30 tys. jednego dnia. Zgonów na grypę było ok. 40, a na covid zmarło w Polsce dotąd 75 tys. Ok, przyjmując że ciemnota powie "ee panie, covid doktory wpisują za kasę", więc przyjmijmy ze tych zgonów była 1/5 tego czyli 15 tys ,czyli wciąż 300 razy więcej niz na grypę. Ale tego już proletariat nie wie...

38


go?ć_gość  ~go?ć_gość (Gość)16.10.2021 14:58

A ja jako chobbistyczny psychiatra powiem tak proszę sobie obejrzeć imprezę u mazurka jak się ściskają bez maseczek i pomyśleć że ci ludzie wiedzą całą prawdę o......covidzie

41


lewis ~lewis (Gość)16.10.2021 11:38

Jakiś tam szczupak czy coś podobnego sili się na ekspozycję intelektu. Niestety nieudaną. Brak fachowej wiedzy, blokada na logiczne poparte nauką i badaniami argumenty a koniecznie chce dyskutować i sprzedawać swoje pomysły na rzeczywistość. Kto głupi ten kupi. Mądry takie wypociny omija. Ot wszystko.

20


sooo ~sooo (Gość)16.10.2021 09:35

Ta pandemia ma jeden plus będzie mniej głupków w Kraju.

50


fantas magorie ~fantas magorie (Gość)16.10.2021 01:33

Pandemiczna panda, łoświecony łosioł, miś bez ucha, wielebny wieloryb i temu podobne nicki to ta sama osoba pod wieloma pseudonimami. Zawsze podobne teksty (przeważnie z wklejanymi cytatami ) negujące osiągnięcia nauki za to szerzące teorie spiskowe, zjawiska paranormalne, pseudonaukowe teorie.

26


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat