Advertisement

Kończy się naprawa w al. 3 Maja

Czwartek, 10 listopada 202210
Od wczesnych godzin porannych w al. 3 Maja znów trwała naprawa wodociągu. Tym razem rozszczelniła się inna z rur. Naprawa została już wykonana. W najbliższych godzinach będą trwały roboty przy naprawie jezdni. Droga powinna być przejezdna w godzinach popołudniowych.

Ładuję galerię...

Prace w al. 3 Maja trwały przez kilka godzin porannych. Około godziny 10:00 na miejscu nasz reporter rozmawiał z prezesem PWiK Michałem Rżankiem. 

Woda już w tej chwili powinna być dostępna we wszystkich punktach odbioru. W miejscu, gdzie nastąpiła awaria magistrali, która prowadzi wodę z ujęcia "Żwirki", równolegle mamy wodociąg o mniejszej średnicy. To z niego zasilane są poszczególne kamienice, Miejski Ośrodek Kultury, itd. W momencie, gdy odkryty został ten drugi wodociąg, dostało się do niego powietrze. Przez jakiś czas postępowała na nim korozja i niestety zaczął się on rozszczelniać. Już po usunięciu wykrytych awarii, dziś znów nastąpiło rozszczelnienie, w związku z czym musieliśmy znów na chwilę wyłączyć wodę. Teraz już doprowadzamy ją do wszystkich odbiorców - zapewnił prezes Rżanek. 

Teraz najważniejsze jest zasypanie powstałej wyrwy i zagęszczenie wykorzystanego do tego materiału.

Woda w czasie awarii znacznie podmyła jezdnię. Jej podbudowa spłynęła się aż w okolice alei Kopernika. Uszkodzony asfalt będzie wycinany, a ruch chcemy puścić około godz. 15.00. Ten wykop zostanie zabezpieczony. Odtwarzanie samego asfaltu będziemy chcieli po weekendzie zlecić specjalistycznej firmie, która tym właśnie się zajmuje - wyjaśniał Michał Rżanek. 

Niestety ostatnie awarie mogą nie być końcem problemów w tej części miasta. 

Biorąc pod uwagę to, co wskutek awarii działo się tutaj w ostatnich dniach, obawiam się, że problem może postępować. Mamy do czynienia z pierwszymi w mieście wodociągami, ta rura ma prawie 100 lat. Spodziewam się, że w najbliższych latach będzie trzeba wymienić tę armaturę - dodał prezes PWiK.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Malolat ~Malolat (Gość)10.11.2022 12:55

W wodociagach jest tak że jak awaria to przyjeżdża samochod kierowca kierownik i 2-3 roboli .Kierowca siedzi w samochodzie kierownik patrzy jak robole cos robia dla mnie to dwie osoby sa zbedne kierowca i kierownik

112


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)10.11.2022 12:05

Remont ulicy był w pierwszych latach XXI w. Po niespełna 20 latach trzeba będzie rozkopywać wyremontowaną ulicę i kłaść nową infrastrukturę? Szanowny Pan Rżanek był prezydentem w latach 1990-96 - jeśli dobrze pamiętam mniej więcej w tym okresie była na tej ulicy budowana kanalizacja sanitarna. Nie można było od razu zrobić kompleksowej przebudowy wodociągów przed remontem drogi? Od lat brakuje w naszym mieście gospodarza... oj brakuje...

232


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.11.2022 14:01

Woda taka droga a tu proszę jaka rozpusta. Brawo włodarze grajdołka

51


Doświadczony hydraul ~Doświadczony hydraul (Gość)10.11.2022 12:35

Kwestia czasu, daję góra rok i będzie trzeba kopać kolejny raz.

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat