Kończy się naprawa w al. 3 Maja

Czwartek, 10 listopada 202210
Od wczesnych godzin porannych w al. 3 Maja znów trwała naprawa wodociągu. Tym razem rozszczelniła się inna z rur. Naprawa została już wykonana. W najbliższych godzinach będą trwały roboty przy naprawie jezdni. Droga powinna być przejezdna w godzinach popołudniowych.

Ładuję galerię...

Prace w al. 3 Maja trwały przez kilka godzin porannych. Około godziny 10:00 na miejscu nasz reporter rozmawiał z prezesem PWiK Michałem Rżankiem. 

Woda już w tej chwili powinna być dostępna we wszystkich punktach odbioru. W miejscu, gdzie nastąpiła awaria magistrali, która prowadzi wodę z ujęcia "Żwirki", równolegle mamy wodociąg o mniejszej średnicy. To z niego zasilane są poszczególne kamienice, Miejski Ośrodek Kultury, itd. W momencie, gdy odkryty został ten drugi wodociąg, dostało się do niego powietrze. Przez jakiś czas postępowała na nim korozja i niestety zaczął się on rozszczelniać. Już po usunięciu wykrytych awarii, dziś znów nastąpiło rozszczelnienie, w związku z czym musieliśmy znów na chwilę wyłączyć wodę. Teraz już doprowadzamy ją do wszystkich odbiorców - zapewnił prezes Rżanek. 

Teraz najważniejsze jest zasypanie powstałej wyrwy i zagęszczenie wykorzystanego do tego materiału.

Woda w czasie awarii znacznie podmyła jezdnię. Jej podbudowa spłynęła się aż w okolice alei Kopernika. Uszkodzony asfalt będzie wycinany, a ruch chcemy puścić około godz. 15.00. Ten wykop zostanie zabezpieczony. Odtwarzanie samego asfaltu będziemy chcieli po weekendzie zlecić specjalistycznej firmie, która tym właśnie się zajmuje - wyjaśniał Michał Rżanek. 

Niestety ostatnie awarie mogą nie być końcem problemów w tej części miasta. 

Biorąc pod uwagę to, co wskutek awarii działo się tutaj w ostatnich dniach, obawiam się, że problem może postępować. Mamy do czynienia z pierwszymi w mieście wodociągami, ta rura ma prawie 100 lat. Spodziewam się, że w najbliższych latach będzie trzeba wymienić tę armaturę - dodał prezes PWiK.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Malolat ~Malolat (Gość)10.11.2022 12:55

W wodociagach jest tak że jak awaria to przyjeżdża samochod kierowca kierownik i 2-3 roboli .Kierowca siedzi w samochodzie kierownik patrzy jak robole cos robia dla mnie to dwie osoby sa zbedne kierowca i kierownik

112


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)10.11.2022 12:05

Remont ulicy był w pierwszych latach XXI w. Po niespełna 20 latach trzeba będzie rozkopywać wyremontowaną ulicę i kłaść nową infrastrukturę? Szanowny Pan Rżanek był prezydentem w latach 1990-96 - jeśli dobrze pamiętam mniej więcej w tym okresie była na tej ulicy budowana kanalizacja sanitarna. Nie można było od razu zrobić kompleksowej przebudowy wodociągów przed remontem drogi? Od lat brakuje w naszym mieście gospodarza... oj brakuje...

232


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.11.2022 14:01

Woda taka droga a tu proszę jaka rozpusta. Brawo włodarze grajdołka

51


Doświadczony hydraul ~Doświadczony hydraul (Gość)10.11.2022 12:35

Kwestia czasu, daję góra rok i będzie trzeba kopać kolejny raz.

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat