Advertisement

Końcowe malowanie oznakowania na A1

ePiotrkow Niedziela, 29 maja 202217331
W najbliższy poniedziałek (30.05) rozpocznie się jeden z ostatnich etapów nanoszenia docelowego oznakowania poziomego na odcinku autostrady A1 na odc. Tuszyn - Piotrków. To tzw. oznakowanie grubowarstwowe. Malowanie jezdni podzielono na dwa etapy.
fot. pakwi fot. pakwi

Jak poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA - prace prowadzone będą na jezdni zachodniej, w kierunku Katowic, między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe, a także na krótkim odcinku do połączenia z sąsiednim kontraktem, czyli do 352. kilometra trasy - dodaje.

 

Całość prac podzielono na dwa etapy:

 

- Etap 1 (wprowadzenie w poniedziałek 30 maja ok. godz. 10.00):

Pojazdy jadące A1 od Gdańska w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód będą poruszały się jednym (prawym) pasem ruchu od km 347+800, co pokazano na rysunku.

 

Następnie cały ruch zostanie przekierowany na zachodnią jezdnię węzła Piotrków Trybunalski Południe, którą bez przeszkód pojedziemy w kierunku Katowic.

 

- Etap 2 (planowane wprowadzenie we wtorek w późniejszych godzinach):

W stosunku do Etapu 1 zasadniczą zmianą dla jadących w stronę Katowic będzie fakt, że oprócz możliwości poruszania się jezdnią rozprowadzjącą, kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas głównej jezdni autostrady.

 

Przewidywane zakończenie prac zaplanowano na 3 czerwca. Jednak ze względu na fakt, że wymagają one bezwzględnie bezdeszczowej aury, termin ten może ulec zmianie.

 

Niezmiennie drogowcy apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności, ze względu na pracujących na drodze ludzi.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wikary ~Wikary (Gość)30.05.2022 07:43

Macieju... Kiedy łącznik z S8 na a1 ?

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat