Koncert "Barwy Fletu" w piotrkowskim Muzeum

Strefa FM Poniedziałek, 15 kwietnia 20240
Pierwszy koncert w ramach LIII edycji Dni Muzyki Kameralnej odbył się w piotrkowskim Zamku Królewskim. Daniel Mieczkowski i Rafał Mokrzycki zabrali publiczność w świat dźwięków fletu poprzecznego i fortepianu w koncercie zatytułowanym "Barwy Fletu".

Ładuję galerię...

Burzliwymi oklaskami zakończył się pierwszy koncert LIII edycji Dni Muzyki Kameralnej. Na scenie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim Rafał Mokrzycki grający na fortepianie oraz Daniel Mieczkowski na flecie zaprezentowali swoje interpretacje utworów muzyki klasycznej.

Zawitaliśmy z tym programem specjalnie do Piotrkowa Trybunalskiego. Od siebie dodam, że gram już czwarty koncert w Piotrkowie, natomiast "Barwy Fletu" to nasz pierwszy wspólny występ z Danielem Mieczkowskim. Piotrkowska publiczność jest bardzo ciepła, przyjęcie jest gorące, owacje na stojąco. Bardzo mi miło wracać, grać koncerty w piotrkowskim Muzeum - mówił Rafał Mokrzycki (fortepian).

"Barwy Fletu" rozpoczynają cykl koncertów w muzeum, publiczność wypełniła salę, mogąc rozkoszować się muzycznymi aranżacjami wykonanymi przez młodych artystów. Daniel Mieczkowski, chwaląc piotrkowską publikę, zdradził czemu właśnie flet, wybrał jako swój instrument muzyczny.

Mój wybór instrumentu, z którym się związałem, padł jeszcze w czasach dzieciństwa. Flet grał w pierwszych rzędach orkiestr wojskowych, to robiło wtedy na mnie ogromne wrażenie. Jak rozpocząłem grę na flecie, poznałem wszystkie barwy, które ten instrument ma niezwykle bogate. Im dalej człowiek poznaje flet, tym więcej przyjemności z tego grania czerpie. Cieszę się, że gra jest przyjemnością nie tylko dla mnie, ale również dla publiczności - mówił Daniel Mieczkowski.

Artyści wykonali aranżacje utworów:

Franz Doppler: Mazurka de Salon

Walter Gieseking: Wariacje na temat Griega

Aleksander Tansman Sonatina

Charles-Marie Widor: Suita op. 34

 

W ramach LIII Dni Muzyki Kameralnej odbędą się jeszcze trzy wydarzenia muzyczne, najbliższy już w niedziele 21.04 koncert "Mały Wiedeń".

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat