Razem i kompleksowo
- Jeżeli chodzi o kwestie naszej kompleksowości, ale to myślę naszej zarówno o Tomaszowskim Centrum Zdrowia, jak i o Nu-Medzie, ta opieka onkologiczna bez części zabiegowej, bez tej części naszej związanej z chemioterapią i radioterapią, teraz jeszcze z programami lekowymi, nie tworzyłaby całości. Dzięki temu rzeczywiście 90% czy 95% pacjentów może być leczonych tutaj na miejscu pod jednym adresem. I tak de facto przy płynnej współpracy obu zespołów medycznych pacjent będzie się czuł o wiele bardziej bezpieczny – mówi dyrektor Nu-Medu Paweł Paczkowski.
Współpracę między placówkami podsumowuje również prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Konrad Łukaszewski. - Wprowadzenie szybkiej ścieżki onkologicznej od 1 stycznia 2015 roku spowodowało nawiązanie współpracy z wieloma jednostkami w regionie, a przede wszystkim wymienić tutaj należy właśnie współprace z Nu-Med CDiTO. Ta współpraca, mogę ocenić, że układa się bardzo dobrze. Dzięki współpracy z Nu-Medem jesteśmy w stanie prawidłowo diagnozować pacjentów i przede wszystkim leczyć.
Połączenie opieki nad pacjentami, przez obie placówki, możliwy jest dalszy rozwój onkologi w Tomaszowie. - Rozszerzamy naszą ofertę przede wszystkim o operacje pacjentów z rakiem piersi. Kolejne nasze cele to zwiększenie liczy pacjentów operowanych z powodu nowotworu przewodu pokarmowego, przede wszystkim z powodu nowotworu jelita grubego. Chcemy coraz więcej operować pacjentów z nowotworami tarczycy. Myślę, że tutaj współpraca z Nu-Medem jest bardzo, bardzo cenna, dlatego że pozwala na swobodny przepływ pacjentów. Wiadomo, że u wielu chorych konieczne jest leczenie skojarzone, nie tylko leczenie chirurgiczne. Tutaj też nasi koledzy z CDiTO potrzebują przygotowania pacjenta niekiedy w sposób operacyjny do leczenia chemicznego czy też naświetlania - mówi Włodzimierz Koptas Ordynator Oddziału Chirurgicznego TCZ.
Programy lekowe
Od 15 grudnia w NU-Medzie pacjenci z nowotworami mogą liczyć na leczenie w ramach programów lekowych, które obejmują raka piersi, nerki, gruczołu krokowego, chłoniaków złośliwych, niedrobnokomórkowego raka płuc, zaawansowanego raka jelita grubego i raka żołądka.
- Nareszcie mamy to, na czym nam zależało. Przynajmniej w zakresie siedmiu nowotworów mamy pełną kompleksowość leczenia pacjentów. To pozwala np. leczyć rozsiane nowotwory nerki, coś czego nie mieliśmy do tej pory, bo to nie jest leczone standardową chemioterapią. Pozwala nam to też leczyć pacjentki z rakiem piersi, w pełnym zakresie, czy pacjentów z rakiem jelita nowoczesnymi lekami. Lekami spoza tzw. katalogu standardowego. Czyli w momencie, gdy pacjent spełnia pewne warunki ma możliwość leczenia wysoce specjalistycznymi, nowoczesnymi metodami - mówi dr Joanna Połowinczak-Przybyłek, dyrektor medyczny w Nu-Medzie.
Jesteśmy po to, by pomagać
Nu-Med CDiTO swoje hasło przewodnie rozumie bardzo szeroko. - "Jesteśmy po to, by pomagać" - realizowane jest w Nu-Medzie nie tylko w sensie medycznym i leczenia pacjentów, ale pomagamy w różny sposób. I tak w tym roku przyłączyliśmy się do Szlachetnej Paczki. Oczywiście zorganizowaliśmy zbiórkę wśród pracowników, udało się zebrać ponad 900 zł. Za to kupiliśmy pralkę i środki czystości. Do tego doszły jeszcze dary rzeczowe m.in. nowe dwa dywany, pościel. Te dary otrzymała 7-osobowa rodzina z Tomaszowa Mazowieckiego. Deklarujemy chęć takich działań w przyszłości - mówi Jacek Stępnicki, specjalista PR Nu-Medu. - W okresie przedświątecznym zacieśniamy też współpracę z przedszkolami tomaszowskimi. Ktoś może powiedzieć, co ma onkologia do tych najmłodszych? Naszą formułą jest wychodzenie na zewnątrz i chcemy, żeby szpital onkologiczny nie tylko kojarzył się źle. Zapraszamy tutaj maluchy z rodzicami, z dziadkami, babciami, opiekunami. Dwa przedszkola tomaszowskie - Przedszkole nr 7 i 5 udekorowały nam choinki dla pacjentów i personelu. Mamy 3 choinki, każda z nich jest inaczej udekorowana ozdobami, które dzieci własnoręcznie wykonały. Kolejnym akcentem współpracy z przedszkolami jest występ dla naszych pacjentów. Przedszkole nr 20 zaproponowało nam krótki program świąteczny i przedszkolaki wkrótce pojawią się w naszym ośrodku – dodaje.
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?
- Jazda elektryczną hulajnogą kosztowała go łącznie 2700 zł. Wszystko przez alkohol
- Od jutra rozpocznie się budowa chodnika. Będą utrudnienia na Wierzejskiej