Kolejny udany start piotrkowskich zapaśniczek

Strefa FM Środa, 16 września 20156
8 medali wywalczyły zawodniczki sekcji zapaśniczej kobiet piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego.
Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odebrała Karolina Mikucka.Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odebrała Karolina Mikucka.

W kategorii młodziczek I miejsce w kat. wagowej 52 kg zajęła Aleksandra Skudlara, która została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju. Na najwyższym stopniu podium stanęły też Nikoletta Szewczuk w kat. 32 kg oraz Patrycja Wochna w kat. 62 kg. Kolejne medale w kat. 44 kg zdobyły  Wiktoria Antosik - srebro i Julia Michalska - brąz.

Niewiele gorzej spisały się zawodniczki piotrkowskiego klubu startujące w  kategorii wiekowej kadet-junior. W kat. 46 kg II miejsce i srebrny medal zdobyła Martyna Dytrych, w kat. 56 kg brązowy medal odebrała Paulina Czechorowska, z kolei w kat. 70 kg także brąz wywalczyła Ada Adaszek.

Piotrkowianki odebrały również puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Przed zapaśniczkami kolejne starty. Młodziczki 25-26 września wezmą udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Chełmie, a następnie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Miliczu. Kadetki i juniorki wystartują w Pucharze Polski w Kielcach, impreza odbędzie się 23-24 października.