Kolejna porażka Piotrcovii

MKS PiotrcoviaKraj Niedziela, 25 lutego 201813
O ile porażki z Pogonią Szczecin i Zagłębiem Lubin mało kogo chyba zaskoczyły, o tyle sobotniej przegranej z Koroną Kielce 28:30 (12:14) niewielu kibiców się spodziewało . Po pierwsze jeszcze przed tym spotkaniem to był ostatni zespół w lidze, po drugie same zawodniczki zapowiadały, że z kieleckim zespołem po prostu muszą wygrać.

W pierwszej połowie to piotrkowianki przeważały, przynajmniej na początku, ponieważ później gospodynie przejęły inicjatywę i zeszły do szatni z dwubramkową zaliczką, duża w tym zasługa Dominiki Więckowskiej, która w całym meczu rzuciła aż 13 bramek. Osiem minut przed końcem meczu przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu, ale później popełniły kilka prostych błędów, które kielczanki bez przeszkód wykorzystały i wygrały ten mecz 30:28.

Piotrcovia zajmuje aktualnie 8. miejsce w tabeli PGNiG Superligi, w następnej kolejce piotrkowianki podejmą, znajdujący się oczko wyżej KPR Gminy Kobierzyce. To spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 4 marca o godzinie 18.00.

Korona Handball Kielce 30:28 (14:12) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Marszałek 8, Wyrzychowska 7/1, Kopertowska 5, Despodovska 3, Ivanovic 2, Matyja 1, Kucharska 1, Wasilewska 1, Klonowska.