Kiper: Odbili się od dna

Strefa FM Poniedziałek, 10 listopada 20080
Zła seria została przerwana. Po trzech porażkach z rzędu szczypiorniści Focus Park-Kipera, w dobrym stylu, wygrali ze Stalą Mielec. W drugiej połowie spotkania gra piotrkowskich piłkarzy przypominała najlepsze mecze z ubiegłego sezonu.
FOCUS PARK-KIPER - STAL MIELEC 37:25 (16:13) FOCUS PARK: Ligarzewski, Matulski, Ner - Miszka 6, Bodasiński, Zińczuk 5, J. Płócienniczak 2, Jankowski 3, Kempys 3, D. Płócienniczak 10, Matyjasik 1, Sabaciński, Biłko, Białaszek 7.
Trener: Krzysztof Kisiel

Meczu ze Stalą można było się obawiać. Mielecki zespół, którego trenerem jest dobrze znany w Piotrkowie Ryszard Skutnik, wygrał w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lubin. Zawodnicy i trener Focus Park-Kipera pamiętali także sierpniowy mecz turnieju o Puchar Prezydenta Piotrkowa, w którym Stal nieoczekiwanie wygrała z gospodarzami 33:31. Nic więc dziwnego, że nasi szczypiorniści przystąpili do meczu mocno skoncentrowani. W pierwszej połowie przewaga naszej drużyny nie była wyraźna. Stal próbowała nawiązać walkę i do szatni zeszła z trzybramkową stratą (16:13). Druga połowa to koncert piotrkowskiego zespołu. Znakomita gra bramkarzy plus skuteczność Dominika Płócienniczaka i Łukasza Białaszka dały zwycięstwo różnicą aż 12 bramek. Młodszy z braci Płócienniczaków zaskoczył wszystkich swoimi wspaniałymi rzutami. Zdobył 10 bramek, wszystkie po silnych strzałach z drugiej linii. Zagrał po raz pierwszy w podstawowym składzie (zastąpił chorego Sebastiana Różańskiego) i swoją szansę wykorzystał w stu procentach.