Karambol na A1 - ćwiczenia służb na autostradzie

ePiotrkow Środa, 08 grudnia 2021715512
Na autostradzie A1 pod Piotrkowem miał miejsce karambol, w wyniku którego doszło do wycieku substancji chemicznej - to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które w środę (8.12) przeszły służby ratownicze.

Ładuję galerię...

Na autostradzie pod Piotrkowem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz dwóch samochodów ciężarowych. W wypadku pojazdy zostały zniszczone. doszło do wycieku niebezpiecznej substancji chemicznej, a poszkodowanych zostało kilka osób - tak szczegółowo wyglądał scenariusz ćwiczeń, które w środę odbyły się na autostradzie A1. 

Przy okazji tych ćwiczeń chcieliśmy sprawdzić możliwości dojazdu, działań i zaopatrzenia wodnego na przebudowanej autostradzie A1. W tej chwili ta trasa wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu. Sprawdziliśmy również współdziałanie służb oraz możliwości prowadzenia działań z zakresu ratownictwa technicznego i chemicznego. Priorytetem w każdych działaniach jest ratowanie życia ludzkiego, więc przy tak złożonym zdarzeniu to taka pomoc udzielana jest w pierwszej kolejności - relacjonuje brygadier Jan Mielczarek, zastępca komendanta PSP w Piotrkowie.

Jest to nowy odcinek autostrady. Już gotowy, ale jeszcze nieoddany do użytku. Dzięki temu służby mają świetną okazję, aby sprawdzić, jak taka akcja ratownicza miałaby wyglądać w rzeczywistości. Dla nas to też bardzo ważna nauka. My również otrzymujemy szereg informacji i cały pakiet wiedzy, co służbom jest potrzebne, a co należy zmodyfikować lub poprawić, żeby w przyszłości - w razie jakiegoś nieszczęścia - działać jak najsprawniej - podkreśla Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

W przypadku takiego karambolu samorząd także ma swoje zadania. Rolą zarządzania kryzysowego jest dysponowanie autobusu oraz stworzenia miejsca, w którym moglibyśmy zaserwować ciepły posiłek i gorącą herbatę. Dodatkowo wyznaczyliśmy salę OSiR przy ul. Belzackiej, czyli nieopodal autostrady, jako miejsce w którym osoby, które nie chcą czekać na zakończenie czynności na autostradzie, mogą w lepszych warunkach przebywać i stamtąd powiadomić o sytuacji swoich bliskich - mówił Krzysztof Michalski, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta. 

 

Jak podkreślali obserwatorzy ćwiczenia przebiegły sprawnie, ale szczegółowe wnioski będą dopiero formułowane. 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

?? ~?? (Gość)09.12.2021 13:17

Pewnie ustawka by łudzić odszkodowanie z OC.

02


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)09.12.2021 05:33

Ukarać spedytora za to że pozwolił wywrotką przewozić kwas solny.Pewnie kierowca też bez ADRów.To osobówki też pewnie bez przeglądów technicznych

03


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)08.12.2021 23:29

Panowie strażacy sprawdźcie parkingi pod blokami, bo tam są największe problemy- karetki nie mogą podjechać a co dopiero straż pożarna- spółdzielnie latami zamiatają pod dywan tak ważne sprawy

40


Driver ~Driver (Gość)08.12.2021 21:30

To miał być korek? Chyba nie widzieliście prawdziwego korka

13


Anżej ~Anżej (Gość)08.12.2021 20:47

Karambol to był u mnie jak stara znalazła niedopitą flaszkę pod łóżkiem.

32


Zaq ~Zaq (Gość)08.12.2021 19:07

Korek grubo ponad 10 km. Brawo brawo dla was! Owacje na stojąco. Ciekawe co by powiedzieli ci którzy stali ładnych parę godzin

15


Łosioo ~Łosioo (Gość)08.12.2021 20:15

Lisu z Rudym gnali lawetami a to tylko ćwiczenia,łysy nawet skarpetek nie założył, uprzedzajcie wcześniej o takich manewrach.

70


EP ~EP (Gość)08.12.2021 19:57

To nie były prawdziwe ćwiczenia brakowało BMW

81


Dag ~Dag (Gość)08.12.2021 19:05

Takim artykułami powodujecie, że adblock działa u mnie pełna parą. Nie będę sponsorował ludzi którzy wykorzystują potencjalną tragedię do swoich zysków!

24


Dowódca ~Dowódca (Gość)08.12.2021 16:09

Też nie mają gdzie ćwiczyć

59


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat