Advertisement

Jest kasa na remont i na imprezę sportową

ePiotrkowRegion Sobota, 24 września 202226904
Strażacy ochotnicy mają powody do radości. Kolejne pieniądze dla OSP Rozprza. Zarząd jednostki złożył wniosek do WFOŚiGW w Łodzi w ramach programu Eko-Remiza.
Druhowie podjęli ogromne ryzyko, ponieważ aby złożyć dokumenty niezbędny był audyt energetyczny. Kosztował on bagatela 5 tys.zł.
fot.: OSP Rozprza fot.: OSP Rozprza

Pozyskane środki pochodzą z WFOŚiGW w Łodzi. Będą one przeznaczone na termomodernizację budynku OSP w Rozprzy. Na ten cel otrzymaliśmy 320 tys.zł. - tłumaczy Jolanta Krupa, członek OSP Rozprza.

Zakres prac, które zostały ujęte w składanym wniosku, obejmuje docieplenie dachu na całym budynku, wymiana bram garażowych, wymiana drzwi wejściowych, wymiana kotła CO na pelet oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

 

A to nie jedyne pieniądze, które otrzymają strażacy.

Drugie z dofinansowań pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego na wydarzenie "Niepodległa 10". Tu otrzymaliśmy 11,5 tys. zł. To cykliczne wydarzenie, ale po raz pierwszy otrzymaliśmy na jego organizację dofinansowanie. Dzięki temu będziemy mogli zorganizować je w większym zakresie niż dotychczas - dodała Krupa.


Jednostka OSP Rozprza to największa jednostka w Gminie, a także jedna z większych w powiecie. Druhowie biorą udział w około 70-80 % wszystkich akcji ratowniczo gaśniczych na terenie całej gminy.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

OSP ~OSP (Gość)26.09.2022 10:52

Nie czarujmy się - wszystkie dotacja w UM w Łodzi są politycznie rozdawana i nie ma to nic wspólnego z konkursem. Aby dostać dotację trzeba mieś książeczkę PIS - ale do wyborów a później się to skończy !

52


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.09.2022 10:25

A wystarczyłoby wystawiać rachunki za działania w przypadkach, gdzie była ewidentna wina sprawcy wypadku czy podpalenia i już Straż miała by pieniądze na działalność i rozwój- niestety w ty kraju niewiele osób myśli, a już na pewno nie na wysokich stanowiskach
Ile rocznie jest pożarów z winy zaniedbań właścicieli nieruchomości i ile to rocznie kosztuje ??
Dlaczego nie utworzy się oddziału kontrolnego ze strażaków , którzy odchodzą na emeryturę ?? Ci ludzie na emeryturze nie wiedzą co ze sobą zrobić mając często mniej niż 50 lat, a tak mogli by kontrolować nieruchomości prywatne, jako działania prewencyjne

20


Mierzyniaczek ~Mierzyniaczek (Gość)24.09.2022 22:25

Brawo strażacy, brawo Jola. W pewnym urzędzie gminy już się boją o swoje stołki po kolejnych wyborach. Oni mają problem żeby pozyskać jakiekolwiek pieniądze (chyba że dla Budziszewic :D).

14


go?ć_ ~go?ć_ (Gość)24.09.2022 10:29

My nie otrzymaliśmy dofinansowania bo część pomieszczeń wynajmujemy a tak samo jest w Rozprzy. Wynajmują piętro i otrzymali środki. Czyli są równi i równiejsi wobec prawa. Przykro że tak władza traktuje nas.
Powodzenia osp Rozprza

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat