Jakie narkotyki wykrywają multitesty? Najczęściej spotykane substancje
Testy narkotykowe ze śliny należy wykonać jak najszybciej, przede wszystkim wtedy, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że bliskie osoby mogą znajdować się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Mogą na to wskazywać ich nienaturalne zachowania, nadaktywność ruchowa bądź agresywna postawa. Innymi, najczęstszymi objawami są poczucie paranoi, halucynacje, wybuchy niekontrolowanego śmiechu, rozszerzone źrenice, a nawet napady żarłoczności.
Testy, wykrywające obecność narkotyków w organizmie, możemy zakupić w aptekach stacjonarnych bądź przez strony internetowe, jak np. https://samsiezbadaj.pl/ Posiadają one niezwykłą skuteczność i czułość oraz są w stanie wykryć występowanie pięciu najczęściej zażywanych substancji psychoaktywnych, takich jak:
– metamfetaminę
– THC (występujące w marihuanie, czyli suszu konopi indyjskich)
– amfetaminę
– kokainę
– morfinę/opiaty
Wynik testów otrzymamy w ciągu kilku minut. W zależności od zażytej substancji – np. marihuanę są w stanie wykryć nawet do dwóch tygodni od spożycia, a heroinę do pięciu dni – zyskamy pewność, dotyczącą stanu zdrowia osób w najbliższym otoczeniu.
Jak wykonywać testy na narkotyki?
Wykonanie testu w domowym zaciszu jest wyjątkowo proste. Należy włożyć dołączony do opakowania kolektor, a następnie umieścić go w ustach i energicznie pocierać. Nasączoną gąbkę włożyć do probówki – następnie pozostaje odczytać wynik po upływie określonego w instrukcji czasu. Multitesty są w stanie określić, za pomocą jednej próbki, ślady zażycia wielu substancji psychoaktywnych w organizmie człowieka. Istnieją również zestawy testów z paskami pojedynczymi; gdzie oddzielnie otrzymujemy informację o występowaniu poszczególnych substancji.
Testy na narkotyki, dzięki możliwości wykonania w domu, są w stanie zapewnić komfort psychiczny, zarówno badanego, jak i jego bliskich. Aby prawidłowo zapoznać się z rezultatem kontroli nie potrzeba kontaktu ze specjalistą. W zależności od otrzymanego wyniku może konieczne być udanie się do kliniki bądź też rozpoczęcia właściwej terapii. Pamiętajmy, że o zdrowie i życie należy dbać na wiele sposobów – a uzależnienie od tzw. „twardych” narkotyków, jak kokaina czy amfetamina, są wyjątkowo degradujące. W samych Stanach Zjednoczonych od czasów pandemii COVID-19, średnio sto tysięcy osób umiera w wyniku przedawkowania substancji psychoaktywnych – należy przy tym pamiętać, że narkotyki wpływają także na zaburzenia rytmu serca, oraz mogą doprowadzić do zapalenia wątroby, zapalenia żył, czy utratę kontaktów ze światem rzeczywistym; a to także przekłada się na śmiertelne następstwa zażywania narkotyków.