ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak leczyć problemy z erekcją?

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Zaburzenia erekcji dotyczą coraz większej liczby coraz to młodszych mężczyzn. Zaburzenie to wiązać może się nie tylko ze schorzeniami ogólnoustrojowymi. Bardzo często jest ono wynikiem permanentnego stresu, braku aktywności fizycznej czy niewłaściwej diety. Co robić, by skutecznie pozbyć się problemów ze wzwodem?
Jak leczyć problemy z erekcją?

Leki na problemy z erekcją na receptę
Podstawową grupę leków na problemy ze wzwodem stanowią inhibitory fosfodiesterazy typu 5. Blokowanie tego enzymu prowadzi do gromadzenia się cGMP wewnątrz komórek naczyń, co skutkuje ich rozkurczeniem i erekcją. Warto tu zdawać sobie sprawę, że tego typu preparaty nie wywołują wzwodu samoczynnie po zażyciu tabletki, lecz ułatwiają jego uzyskanie i utrzymanie na skutek bodźca seksualnego. Leki te przyjmuje się zatem przed planowanym zbliżeniem. Kluczowy jest tutaj czas, jaki powinien upłynąć między przyjęciem medykamentu, a stosunkiem oraz odpowiednia jego dawka, w której dobraniu pomoże nam lekarz specjalista – nigdy nie należy tego robić na własną rękę.

Przeciwwskazaniem do przyjmowania inhibitorów fosfodiesterazy jest zażywanie nitratów, czyli preparatów stosowanych w chorobie wieńcowej. Związane jest to z efektem hipotensyjnym - nagłym spadkiem ciśnienia tętniczego.

Działania niepożądane, jakich można się tu spodziewać to zaczerwienienie twarzy, nudności, bóle głowy oraz zaburzenia widzenia. Skuteczność takiej terapii wynosi około 60 – 70 procent.

 

Suplementy na erekcję bez recepty
Dużą popularnością cieszą się preparaty na erekcję dostępne bez recepty. W ich składzie znajdować może się między innymi DHEA, który występuje także pod nazwą prasteron (uznawany jest on za prekursora testosteronu). Stosowanie leków na jego bazie zaleca się mężczyznom w wieku przekwitania, lecz nie wcześniej niż po czterdziestym roku życia.

Suplementy diety na problemy ze wzwodem dostępne bez recepty często zawierają również l-argininę, która odpowiada za zwiększenie produkcji tlenku azotu. Azot w pozytywny sposób oddziałuje na mięśniówkę naczyń krwionośnych ułatwiając w tym sposób przepływ krwi oraz natlenienie wszystkich komórek. Wspominany związek znajdziemy między innymi w składzie Permenu. Ten popularny preparat zawiera także żeń – szeń właściwy, który pomaga wywołać i wzmocnić erekcję oraz buzdyganek naziemny wyzwalający pożądanie i poprawiający seksualną wydajność. Szczegółowe informacje na jego temat znaleźć można pod adresem: http://www.permen.pl/permen-king.html

 

Zastrzyki do ciał jamistych
Pacjentom, którzy nie reagują na leczenie wspominanymi powyżej inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 są injekcje do ciał jamistych. Jedynym preparatem zalecanym do tego celu jest obecnie alprostadil. Pozwala on na uzyskanie wzwodu po upływie około 5 – 10 minut od wstrzyknięcia. Osoba chora powinna zostać uprzednio odpowiednio przeszkolona odnośnie prawidłowego sposobu aplikacji leku.

 

Aparaty próżniowe
To urządzenia, z którego, po uprzednim założeniu na penisa, wypompowuje się powietrze. Powstałe w ten sposób podciśnienie powoduje napływ krwi do ciał jamistych, co skutkuje wystąpieniem niefizjologicznego wzwodu. By zapobiec odpływowi krwi, u podstawy prącia zakłada się specjalny pierścień. Niestety, badania naukowe nie potwierdzają skuteczności tej metody leczenia.

 

Protezy penisa
Wszczepienie protezy prącia to metoda stosowana u chorych, który nie odpowiadają na inne metody leczenia. Najczęściej stosuje się ją w zaburzeniach erekcji po leczeniu chirurgicznym w rejonie miednicy mniejszej. W opisywanej terapii wykorzystywane są protezy sztywne oraz hydrauliczne. Pierwsze wszczepia się w miejsce ciał jamistych uzyskując w ten sposób efekt stałego wzwodu prącia. Drugie są urządzeniami umieszczanymi w prąciu i mosznie. Wzwód występuje tutaj po wciśnięciu przycisku zlokalizowanego na części urządzenia znajdującej się w mosznie. Specjalna pompa przepompowuje płyn ze zbiornika do implantów zlokalizowanych w ciałach jamistych, dzięki czemu możliwe staje się uzyskanie erekcji na żądanie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!


Zainteresował temat?

4

3


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat