Interwencje będą rejestrowane. Policjanci z Piotrkowa dostaną kamerki nasobne

Tydzień Trybunalski Sobota, 11 stycznia 202035
Około 90 kamer trafi do komendy policji w Piotrkowie. Sprzęt zostanie umieszczony na mundurach funkcjonariuszy, a to oznacza, że każda ich interwencja będzie mogła być zarejestrowana. Czemu ma to służyć?
fot. policja.plfot. policja.pl

- Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji 30 grudnia 2019 roku ogłosiło nowy przetarg na kamerki nasobne. Otwarcie ofert ma nastąpić 31 stycznia 2020. W przypadku wybrania oferty, zakup ma nastąpić do 30 kwietnia – informuje nas mł. insp. Anita Tim-Warchał, naczelnik Wydziału Gospodarki Materiałowo Technicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Biuro Logistyki Policji decyduje, jaka jednostka i w jakiej ilości ma otrzymać przedmiotowe kamerki.

 

Z naszych informacji wynika, że do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim trafić ma ok. 90 kamer nasobnych.

Celem zakupu - jak informuje nas Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi - jest poprawa warunków pracy i bezpieczeństwa publicznego. Czy rzeczywiście będzie bezpieczniej? System sprawdzali już policjanci z Łodzi, do których w styczniu 2019 r. trafiły 293 kamery nasobne. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi testowali urządzenia podczas interwencji na łódzkich ulicach, a więc w miejscach publicznych. Pierwsze patrole wyposażone w kamery wyruszyły na ulice Łodzi w lutym 2019. Wcześniej testy prowadzone były w trzech garnizonach: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim. - Przykłady pokazywały, że zapisy kamer na mundurach pomagały rozstrzygać spory zwłaszcza w sytuacjach, kiedy było słowo przeciwko słowu. Daje to większą transparentność działań policji. Część materiałów posłużyła jako dowód na zniewagę czy napaść na policjanta – informują policjanci z Łodzi. - Po udanym pilotażu w tych trzech garnizonach zapadła decyzja o zakupie dla policjantów w innych województwach.

 

- Każda kamerka wyposażona jest w promiennik podczerwieni, który umożliwia nagrywanie obrazu w warunkach zmniejszonej widoczności otoczenia. Testowane urządzenia mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin i przekazywać obraz i dźwięk w systemie szyfrowanym – informuje łódzka policja. - Również moment rejestracji zdarzenia pozwala na identyfikację funkcjonariusza, który obsługuje kamerę oraz na ustalenie daty i godziny interwencji. Taki system obowiązuje już w wielu innych krajach i służy m.in. bezpieczeństwu samych funkcjonariuszy.

 

as

 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Zobacz również

Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.01.2020 10:10

Na zdjęciu policja i z Łodzi uwaga pirat

11


ddortzz ~ddortzz (Gość)11.01.2020 09:52

tylko aby siebie nie nagrywali na bocznych ulicach co robia

51


gość ~gość (Gość)11.01.2020 09:43

A czy baterie będą w komplecie? Bo one bardzo lubią się rozładowywać.

21


Oj tam oj tam ~Oj tam oj tam (Gość)11.01.2020 09:10

policyjny big brother...

11


gość ~gość (Gość)11.01.2020 08:44

I ekstra będzie bat na sebixy i karynki

21


gość ~gość (Gość)11.01.2020 07:52

No to super-star z Bab nie poszaleje!

11


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat