Advertisement

Integracyjne spotkania dla dzieci

ePiotrkow Piątek, 25 marca 202220710
Plac zabaw twórczych - to tytuł integracyjnych spotkań, które dla dzieci zorganizuje stowarzyszenie Busola. Projekt rozpoczyna się już w pierwszą sobotę kwietnia.
Fot. Busola Fot. Busola

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla polskich, jak i ukraińskich dzieci w wieku 6–14 lat.

Celem naszej inicjatywy jest integracja, ale także przeciwdziałanie traumie wojennej. Rozmawiamy z mamami i babciami z Ukrainy i wiemy, że to jest realny problem. Chcemy, aby dzieci próbowały zapomnieć o tej sytuacji, a przy okazji mogły poznać nasze miasto, kulturę i tradycje. Od lat wychowujemy w Busoli dzieci poprzez sztukę, dlatego postanowiliśmy, że w ten sposób pomagać - mówi Bartosz Gumulec ze stowarzyszenia Busola i wskazuje, że projekt zaplanowany jest długofalowo.  - Chcemy rozpocząć w kwietniu, i przez cztery soboty kwietnia, bawić najmłodszych. Potem mamy nadzieję, że rozkręcimy się na kolejne miesiące - dodaje Bartosz Gumulec. 

Zajęcia są bezpłatne i trwają około trzech godzin. W programie zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, teatralne oraz taneczne. 

W ramach projektu przewidziano także coś dla dorosłych opiekunów. Będą spotkania przy kawie z psychologiem i praktyczna nauka języka polskiego. 

 


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat