-Kształcimy studentów przede wszystkim na zasadach połączenia tzw. wysokiej nauki z praktyką. My mamy ogromną łączność ze środowiskiem lokalnych przedsiębiorców, co powoduje, że ta nauka w sylabusach odzwierciedlana jest bardzo istotnie, w związku z czym mamy możliwość dopasowywania się do lokalnego rynku - powiedział dziekan uczelni prof. dr hab. inż. Mirosław Wasielewski - Prowadzimy studia głównie na kierunkach "miękkich". Jest to przede wszystkim zarządzanie, administracja, językoznawstwo i informatyka - dodaje.
Podczas uroczystości wykład inauguracyjny zaprezentował wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, która opowiedział o perspektywach rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce - Oferta szkół wyższych musi również docierać do miast takich jak np. Bełchatów. To jest bardzo ważne, aby uczelnie dopasowywały ofertę do lokalnego rynku. Te największe placówki w Łodzi czy Warszawie nie są w stanie wychwycić wielu rzeczy, które są istotne np. w Bełchatowie czy Piotrkowie. SAN ma do tego możliwości, ale również pomaga w tym nowa ustawa, która niedługo wejdzie w życie. Ma ona do tego narzędzia, które ułatwiają zbliżyć naukę do biznesu i rynku pracy.
Do Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie w tym roku dołączy około 350 nowych studentów, łącznie na uczelni jest ich ponad 1000.