Zakręcone robale
Każdy doskonale wie, jak wygląda gąsienica - jest głowa, jest ogon, a między nimi dłuuuuuugi tułów… Zadaniem uczestników gry jest dołożenie starań, by był on jak najdłuższy! Zasada jest prosta: gracze układają gąsienice z poplątanych elementów, a ich liczba oraz długość nagradzane są punktami. Wygrywa ten, kto po podsumowaniu punktacji osiągnie najwyższy rezultat.
Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty
Najlepsze planszówki dla dzieci łączą prostą, lecz angażującą mechanikę z atrakcyjną szatą graficzną - obie cechy na równi przykuwają uwagę kilkulatków. “Pędzące żółwie” to doskonały przykład powyższej charakterystyki: na widok sympatycznych bohaterów gry każdy maluch szeroko się uśmiechnie, a wyścig od startu do mety wciągnie graczy bez reszty. Dwa poziomy trudności zapewniają dobrą rozrywkę użytkownikom w różnym wieku.
Gorący ziemniak
Pewne jest jedno: atmosfera podczas rozgrywki będzie równie gorąca, jak tytułowy ziemniak! Gra ćwiczy koncentrację i refleks, a szybkie tempo budzi ogromne emocje. Zawodnicy odpowiadają kolejno na wylosowane pytania, a po udzieleniu poprawnej informacji przekazują między sobą gorącego kartofla. Runda kończy się po upływie wyznaczonego czasu: osoba, która w momencie wybicia ostatniej sekundy trzyma ziemniaka, spada o jedno pole na planszy.
Łap złodzieja. Zostań szeryfem
To niepowtarzalna okazja, by przenieść się w wyobraźni na Dziki Zachód, wcielić się w dzielnego szeryfa i przeżyć niesamowite przygody: zadaniem gracza jest rozpoznanie, przechytrzenie i ujęcie wyjętych spod prawa zbirów. Trochę sprytu, trochę odwagi, dobry humor - i misja szeryfa nie może się nie udać! Efektowna szata graficzna i interesujący dla dzieci scenariusz gwarantują długie godziny spędzone przy świetnej zabawie.
Logika. Kapitan Nauka
Gimnastyka umysłu za pomocą gier dla dzieci - https://tantis.pl/gry-dla-dzieci-c1257 - przybiera rozmaite formy: zabawa z Kapitanem Nauką polega na układankach, poprzez które gracze poznają rozmaite ciekawostki na temat otaczającego ich świata. Jak zmienia się przyroda w kolejnych porach roku? Jakie obowiązki mają mrówki, a jakie pszczoły? Jakie ryby możemy zaobserwować w poszczególnych akwenach wodnych? Każdy głodny wiedzy o świecie kilkulatek z chęcią pozna odpowiedzi na te i inne pytania!
Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie
Rozwój emocjonalny dziecka to nie lada zadanie zarówno dla samego kilkulatka, jak i wspierających go rodziców. Dobre zabawki edukacyjne są w tym zakresie doskonałym wsparciem: warto zagrać wspólnie w “Odkrycia”, by poprzez zabawę pomóc dziecku przyjrzeć się bliżej własnym uczuciom, nauczyć się rozpoznawać je u innych osób, a także rozumieć i akceptować wszystkich ludzi. Gra łączy pokolenia i zbliża do siebie członków rodziny, którzy w toku rozgrywki lepiej poznają siebie nawzajem.