Advertisement

Grozili śmiercią załodze karetki

PolicjaBełchatów Środa, 08 stycznia 20207
Dwóch agresywnych mężczyzn groziło śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego. Sprawcy byli pijani, naruszyli nietykalność cielesną ratowników. Teraz odpowiedzą przed sądem.
Grozili śmiercią załodze karetki

Do zdarzenia doszło 6 stycznia przy ulicy Kochanowskiego w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Około godz. 12.30 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o ataku na zespół ratownictwa medycznego.

 

- Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, w rozmowie z ratownikami medycznymi ustalili, że zespół karetki został wezwany do mężczyzny z nagłym zatrzymaniem krążenia – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Na miejscu dwaj ratownicy zastali leżącego 35-letniego szczercowianina i jego 36-letniego kolegę. Widać było, że są pijani. Młodszy z mężczyzn odmówił badania i stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów, zaczął grozić ratownikom, a nawet próbował uderzyć jednego z nich. Jego kompan nie pozostawał dłużny i groził użyciem noża. Załoga karetki poprosiła o pomoc patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i przewieźli do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Przypominamy, lekarze i ratownicy medyczni podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlegają takiej samej prawnej ochronie jak funkcjonariusz publiczny.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.01.2020 09:43

Oni też są dobre kolesie ratownicy jak sami piane są pod blokami to jest ok?.
Ratownicy co niektórzy nie powinni być!!!
Traktują starszych ja worek ziemniaków.

112


gość ~gość (Gość)08.01.2020 10:41

A jak wrzucają filmiki na YouTube z chorymi pacjentami w kartce to już jest ok? Sami też często zachowują się nagannie i to na trzeźwo

312


gość ~gość (Gość)08.01.2020 10:40

Sami też są chamscy przyjeżdżają często z wielką łaską do pacjenta

311


gość ~gość (Gość)08.01.2020 09:52

Za co mają płacone żeby ktoś im wbił nóż w plecy Zastanów się gościu co ty piszesz

100


gość ~gość (Gość)08.01.2020 09:17

To oni mają płacone za grożenie śmiercią? Nie ma co fajna robota.

43


gość ~gość (Gość)08.01.2020 07:54

Mają za to płacone

024


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat