Advertisement

Futnetowe widowisko już w niedzielę

ePiotrkow Piątek, 04 lutego 202214140
Już w niedzielę w naszym regionie na sportowych kibiców czeka nie lada gratka. W Sulejowie odbędzie się Superpuchar Polski w futnecie, czyli siatkonodze.
Fot. Polska Federacja Siatkonogi Fot. Polska Federacja Siatkonogi

Zawody odbędą się w nowej hali sportowej przy ul. Koneckiej, a udział wezmą w nich najlepsze drużyny w kraju na czele z aktualnymi mistrzami Polski – zespołem KS Blokers Łódź. Nie zabraknie także reprezentantów gospodarzy. W zawodach udział wezmą  TOP-SPIN Wójcin oraz MGKS Skalnik Sulejów.

 

Zawodnicy będą rywalizować systemem drużynowym. Każdy mecz składa się z pojedynków singlowych, deblowych i trójek. Spotkania będą rozgrywane od godz. 10:00, a finał ma się rozpocząć o godz. 16:00.

 

Transmisja z zawodów będzie przeprowadzona na kanale YouTube, ale zawody będzie można także obejrzeć na hali.

Wstęp jest wolny, a zmagania miłośników siatkonogi na żywo będzie mogło podziwiać 400 osób, w tym – zgodnie z ministerialnymi rozporządzeniami - 133 osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19.

Osoby zaszczepione powinny okazać unijne cyfrowe zaświadczenie COVID lub zaświadczenie o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

Organizatorzy apelują także, aby na terenie hali sportowej przestrzegać podstawowych zaleceń sanitarnych, a więc zachowywać dystans, dezynfekować dłonie i zakładać maseczki, zakrywające usta i nos.

 

Honorowym patronat nad imprezą objął burmistrz Sulejowa – Wojciech Ostrowski, który ufundował puchary dla najlepszych zespołów. 

 

Popularna siatkonoga to bardzo widowiskowa dyscyplina sportowa, będąca połączeniem piłki siatkowej, tenisa ziemnego i piłki nożnej. Gra polega na odbijaniu piłki ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat