Fatalna końcówka Piotrkowianina

Strefa FM Niedziela, 16 października 20116
Piłkarze ręczni Piotrkowianina stracili pierwszy punkt przed własną publicznością w sezonie 2011/2012. W spotkaniu 5. kolejki I ligi (grupa B) nasz zespół tylko zremisował z Gwardią Opole 23:23 (12:7). W 41. minucie gospodarze prowadzili bowiem aż 17:9 i wydawało się, że muszą to spotkanie wygrać. Stało się jednak inaczej.

Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego rozpoczęli znakomicie. W 4. minucie wygrywali już 3:0, a bramki zdobyli: Przemysław Matyjasik, Kamil Cieniek i Marek Daćko. Gwardia zaczęła grać jednak mniej nerwowo i po kwadransie przewaga Piotrkowianina wynosiła tylko jedną bramkę (5:4). Ostatnie minuty pierwszej połowy należały znów do naszej drużyny. Po dwie bramki rzucili: Szymon Woynowski i Maciej Pilitowski. Piotrkowianin wygrywał po 30 minutach 12:7.
W 41. minucie po trafieniu P. Matyjasika było 17:9. Zwycięstwo wydawało się pewne. Gwardia zmieniła jednak zupełnie oblicze swojej gry. W dramatycznej końcówce podopieczni Marka Jagielskiego doprowadzili do remisu, a gdyby mecz potrwał jeszcze 2-3 minuty to z pewnością zainkasowaliby 2 punkty.
- Po frajersku oddaliśmy rywalowi ten punkt. Nie można tak grać końcówek. Prowadziliśmy różnicą ośmiu bramek i powinniśmy spokojnie to dowieźć do końca. Jest to dla nas nauczka, z której musimy wyciągnąć konsekwencje - mówił po meczu Michał Matyjasik.

Piotrkowianin - Gwardia Opole 23:23 (12:7)
Piotrkowianin:
Wnuk, Pawlak - Mróz, Daćko 2, Klimczak 1, Skalski, Trojanowski 1, Kowalik, P. Matyjasik 7/5, Woynowski 3, Iskra 2, Cieniek 2, Pilitowski 5, M. Matyjasik.

dantes ~dantes (Gość)17.10.2011 10:40

Prowadzić 17:9 i tylko zremisować mecz. Masakra. Za takie coś powinni punkty odejmować.

00

januszek ~januszek (Gość)17.10.2011 10:03

Na razie to chłopaki w bramce nie tyle się uzupełniają,co broni tylko Wnuk,a Pawlak siedzi na ławce i robi dobrą minę do złej gry.Patryk był podstawowym bramkarzem w CH.KS Łódź,a Bartłomiej...Cóż...Kielce,Mielec,Zabrze,Ostrów....W którym klubie był on podstawowym bramkarzem(trochę tylko w Mielcu)?Jeżeli ktoś przychodzi z rekomendacją gry w ekstraklasie,a Patryk ma za sobą tylko 2 lata gry w I lidze,to pytam się kto przychodził jako pierwszy bramkarz?Oby Patryk utrzymał taką formę jak najdłużej,bo będzie cieniutko.Wygrywać 17-9 w 40 min. i zremisować wygrany mecz.Byłem w Końskich i teraz,więc się pytam.Czy pan Iskra jest na tyle głupi i czy czegoś się uczy.Rzut przy remisie oddaje się 2-3 sekundy przed końcem,a nie 10-15 sek przed końcem.Piotrków mógł przez jego głupie decyzje 2 razy przegrać.Czekamy teraz na zwycięstwa w meczach wyjazdowych,bo to zawsze była pięta achillesowa piłkarzy ręcznych Piotrkowianina.A prezes i wielki zarząd tylko czekają,żeby troszkę pieniążków zaoszczędzić kosztem zawodników...

00

... ~... (Gość)16.10.2011 22:43

kto powiedział ze B.Pawlak miał byc 1 bramkarzem??przyszło 2 zawodników na ta pozycje ktorzy byli w swoich poprzednich klubach pierwszymi bramkarzami i chyba mają po równe szanse zostania tym pierwszym i to zalezy chyba tylko od ich postawy kto bedzie numerem jeden...pozatym mysle ze chlopaki w bramce sie dobrze uzupełniają.jak narazie to piotrkowianin przegrywa(czyt.remisuje)mecze w ataku w koncówkach

00

sędzia meczu ~sędzia meczu (Gość)16.10.2011 18:32

Piotrkowianin! Sprawiasz nam zawód!
Prawdziwego Piotrkowianina poznaje się po tym, nie jak zaczyna, tylko jak kończy! A końcówkę jaką dzisiaj miałeś? Piszą, że fatalną!
Z Markpio przykład brać powinieneś! Jak zaczynał, a jak skończył!

00

januszek ~januszek (Gość)16.10.2011 17:45

Mecz,który powinniśmy wygrać,tylko remisujemy.Straciliśmy ten punkt po frajersku.Remis z bezpośrednim kandytatem do awansu,a w perspektywie wyjazd do Opola w 2 rundzie.Teraz przed nami wyjazd do Piekar.Niestety nieciekawie to wygląda.Na wyjazdach poznamy prawdziwą wartość drużyny Piotrkowianina,bo nie sztuką jest wygrać wysoko,gdy wszystko wychodzi.Sztuką jest wygrać,gdy gra się słabo.Brawa dla Patryka Wnuka-bardzo dobry występ tego bramkarza.Co w tej drużynie robi B.Pawlak panie Zwierzchowski?Przecież to on miał być pierwszym bramkarzem zespołu.