Falstart Polonii

Strefa FM Niedziela, 07 sierpnia 20160
Piotrkowska Polonia przegrała w inaugurującym nowy sezon w IV lidze, spotkaniu ze Zjednoczonymi Bełchatów 0:1 (0:1). Po wielu przedsezonowych perturbacjach piotrkowski zespół nie wyglądał jednak najgorzej, nowy trener potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby poukładać grę Polonii, więc może być tylko lepiej.

Przez pierwsze trzydzieści minut tego spotkania poloniści dominowali na boisku i już w 9. minucie spotkania mogli prowadzić, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Eryk Sulikowski. Dziesięć minut później w podobnej sytuacji znalazł się zawodnik bełchatowskiej drużyny Piotr Gołuch, ale ostatecznie trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Filipa Błażejewskiego. W 22. minucie spotkania poloniści popisali się składną akcją, ale w ostatniej chwili Adrian Malicki został powstrzymany przez bełchatowskich obrońców. To co nie udało się napastnikowi piotrkowskiego zespołu, kilkanaście minut później udało się jego rywalowi, w 35. minucie Filipa Błażejewskiego pokonał Dominik Cukiernik. Tuż przed przerwą gospodarze mogli jeszcze podwyższyć ten rezultat, ponieważ w polu karnym Polonii sfaulowany został Konrad Niedzielski, nie udało mu się jednak skutecznie wykonać rzutu karnego i ostatecznie piotrkowski bramkarz obronił jego strzał.

Drugą połowę lepiej zaczęli poloniści, zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry Jakub Paprocki trafił w spojenie słupka z poprzeczką, kilka minut później kolejną okazję do strzelenia gola stworzył sobie Dominik Cukiernik, który urwał się piotrkowskim obrońcom, ale nie zdołał trafić w światło bramki. W 58. minucie spotkania doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Adrian Malicki, który mając przed sobą tylko bramkarza trafił wprost w niego. Później inicjatywę przejęli gospodarze, najpierw strzelał Bartosz Turniak, a następnie Dominik Cukiernik, żaden z nich nie zdołał już jednak pokonać Filipa Błażejewskiego.

- Co prawda przegraliśmy to spotkanie, ale muszę przyznać, że moi zawodnicy dzielnie dziś walczyli i dali z siebie wszystko, właściwie zrealizowali wszystkie przedmeczowe założenia, wracamy do domu bez punktu, ale myślę, że już w następnym meczu będzie lepiej – powiedział Aleksandar Majić, trener Polonii.

W najbliższą sobotę Polonia zmierzy się na własnym boisku z Jutrzenką Warta. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 18.00.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów 1:0 (1:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(35’ Dominik Cukiernik)

Zjednoczeni Gmina Bełchatów: Baranowski, Matuszczyk, Dolot, Grzejda, Turniak, Niedzielski (70′ Dymek), Gul, Raś, Dominik Cukiernik, Wroński (90′ Nowaczyk), Gołuch (65′ Kajdanek)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski, Patryk Grzesiuk, Grobelny, Kowalczyk, Jarzembowski, Paprocki, Jakubiak, Sulikowski, Malicki, Kamocki (46′ Szymon Cukiernik), Grzybowski