Facebook, Instagram, YouTube, Omegle — powody światowej popularności tych usług

Świat Poniedziałek, 11 października 20210 492
W 2020 roku wiele się zmieniło, a Internet nie jest wyjątkiem. Dla miliardów osób uwięzionych w czterech ścianach z powodu kwarantanny stał się on prawie jedynym sposobem komunikacji, pracy i zabawy. Wzrosła popularność sieci społecznościowych, komunikatorów internetowych, aplikacji randkowych i komunikacyjnych.

Ale jeśli w przypadku niektórych witryn i usług pandemia stała się w pewnym sensie czynnikiem pobudzającym i przeżywają one „renesans”, inne były bardzo popularne, kiedy życie było jeszcze „normalne”. Mowa o sieciach społecznościowych Facebook i Instagram, platformie wideo YouTube i wideoczacie Omegle. Dlaczego te usługi są niezwykłe i jaki jest sekret ich światowej popularności?

 

Facebook

 

Dziś Facebook jest najpopularniejszą siecią społecznościową na świecie. Ale tak naprawdę, witryna TheFacebook (tak nazywała się strona) została stworzona z myślą o studentach amerykańskich uniwersytetów. Dopiero dwa lata po premierze mogli z niego korzystać wszyscy internauci od 16 roku życia.

 

Wśród szybko rosnącej liczby portali społecznościowych Facebook wyróżniał się opcją „polubienia”, za pomocą której użytkownicy mogli oznaczyć treści jako polubione. Nieco później „polubienia” stały się podstawą doboru rekomendowanych treści dla użytkownika.

 

Po „polubieniach” na Facebooku pojawiły się „rozrywki” — rozmaite minigry i dodatki stworzone przez zewnętrznych twórców. Znacząco zwiększyły one zainteresowanie użytkowników serwisem społecznościowym i zwiększyli ich aktywność.

 

Do popularności Facebooka przyczyniły się również grupy, które łączą użytkowników ze względu na zainteresowania, miejsce zamieszkania, obszar działalności, a także strony, na których właściciele marek reklamują swoje produkty lub usługi i poszerzają grupę docelową.

Facebook jest teraz tak zakorzeniony w codziennym życiu ludzi, że wielu nie rozpoczyna dnia bez aktualizacji swojego kanału.

 

Instagram

 

Podobnie jest z Instagramem. Kilka miesięcy po tym, jak aplikacja pojawiła się w App Store, jej widownia osiągnęła już milion osób. W 2019 roku deweloperzy stwierdzili, że każdego dnia Instagram odwiedza około 500 milionów użytkowników!

 

Tajemnica popularności tej sieci społecznościowej polega na tym, że pierwotnie był to produkt wyjątkowy. Łatwość obsługi, możliwość bardzo szybkiej edycji, podpisania i załadowania zdjęcia lub wideo ze smartfona za pomocą kilku kliknięć to to, co oferuje Instagram użytkownikom, a czego brakuje Facebookowi i Twitterowi.

 

Ponadto serwis ten stale się rozwija, rozwijając się wraz ze zmiennymi zainteresowaniami użytkowników, a nawet je wyprzedzając. Kwadratowe zdjęcia o małej rozdzielczości szybko zmieniły się w pionowe — odpowiednie specjalnie dla smartfonów, a 30-sekundowe wideo zostało zastąpione materiałem wideo trwającym od minuty do godziny.

 

Kolejnym potwierdzeniem tego, że deweloperzy Instagrama zawsze nadążają z duchem czasu, jest nowa usługa, dzięki której możesz sprzedawać produkty i usługi w ramach aplikacji. Tym samym, pomimo ogromnej liczby innowacji, dla użytkownika aplikacja pozostaje prosta i intuicyjna.

 

YouTube

 

Ta usługa istnieje od 2005 roku, a jej popularność wciąż rośnie. Platforma YouTube została pierwotnie stworzona jako platforma do amatorskiego przesyłania filmów i udostępniania treści wideo. Obecnie YouTube służy do hostowania programów informacyjnych i rozrywkowych, zwiastunów filmów, teledysków, reklam, a nawet kampanii wyborczych. I to dzięki YouTube powstała cała społeczność YouTuberów z kanałami poświęconymi grom, urodzie, podróżom, recenzjom technologii, gotowaniu i nie tylko. Dla wielu osób YouTube stało się głównym źródłem dochodu.

 

To właśnie sekret popularności YouTube'a — tutaj możesz znaleźć wszystko, co tylko zechcesz: od seriali telewizyjnych po filmy edukacyjne. A jeśli chcesz, możesz sam zostać tym, którego treść zyska miliony wyświetleń.

 

Omegle

 

Kolejną innowatorską platformą jest wideoczat Omegle, przed którego pojawieniem się w zasadzie nie istniało coś takiego jak „czatruletka”. To pierwszy w historii anonimowy czat, którego autorem jest osiemnastoletni Amerykanin Leif K-Brooks. Zaoferował on użytkownikom zupełnie nowy format komunikacji: system łączył ludzi z przypadkowo wybranymi nieznajomymi z dowolnego miejsca na świecie. Początkowo czat był tekstowy, ale rok po jego uruchomieniu deweloper wprowadził możliwość komunikacji wideo za pomocą kamery internetowej i mikrofonu.

 

Pomimo tego, że Omegle istnieje od 2009 roku, nadal jest bardzo popularne. Podczas pandemii jego popularność wzrosła ponad dwukrotnie. Jeśli wcześniej w sieci było do 15 tysięcy użytkowników jednocześnie, to dziś liczba ta często przekracza 30 tysięcy osób. W Omegle możesz wybrać język komunikacji, czatować w sekcji bez moderacj ilub na czacie dla studentów Twojej uczelni.

 

Ale usługa nie jest pozbawiona wad, a główną z nich jest brak filtrów geograficznych i płciowych. Omegle ma również dość luźne podejście do moderacji. Boty, fałszywe konta i irytujące reklamy zdarzają się tutaj codziennie. A jeśli wcześniej nie było alternatywy dla Omegle jako takiego, dziś istnieje wiele bardziej funkcjonalnych i przemyślanych analogów.

Alternatywy dla Omegle

Dla tych, kórzy chcą spotykać się i komunikować tylko z płcią przeciwną, twórcy stworzyli wideoczat Omegle TV. Ta alternatywa Omegle łączy mężczyzn tylko z dziewczynami, a dziewczyny tylko z mężczyznami. Jednocześnie, komunikując się w OmegleTV możesz mieć pewność, że po drugiej stronie ekranu znajduje się prawdziwa osoba. Podczas rejestracji każda kobieta przechodzi obowiązkową procedurę sprawdzania tożsamości na omegletv.chat/pl.

 

Kolejnym wygodnym i funkcjonalnym odpowiednikiem Omegle jest czat wideo OmeTV. Tutaj możesz od razu określić swoją płeć i kraj. Ome TV realizuje również funkcję automatycznego tłumaczenia wiadomości tekstowych, co znacznie ułatwia komunikację z obcokrajowcami.

Wideoczat Shagle oferuje podobną funkcję. Istnieją filtry geograficzne i płci, a także ciekawa funkcja — wirtualne prezenty, które można podarować innym użytkownikom.

 

Możliwość wyboru płci oferuje też ChatRandom. Ten wideoczat ma również osobne pole do wpisywania zainteresowań, dzięki czemu szanse na znalezienie osób o podobnych poglądach są znacznie większe. Kolejną funkcją ChatRandom są pokoje rozmów według zainteresowań.

 

Podsumowując

 

Z powyższego możemy wywnioskować, że tajemnicą popularności nowoczesnych aplikacji i usług jest nowość, funkcjonalność, łatwość obsługi i ciągły rozwój. Być może usługa Omegle byłaby jeszcze bardziej popularna, gdyby jej programiści dotrzymywali kroku czasom i wprowadzali funkcje odpowiadające potrzebom współczesnych użytkowników, tak jak robią to twórcy jej alternatyw. To samo można powiedzieć o innych usługach internetowych. Im więcej innowacji oferują, tym większe zainteresowanie odbiorców. Użytkownicy muszą tylko wybrać te strony, które w pełni odpowiadają ich wymaganiom i maksymalnie wykorzystują możliwości nowoczesnego Internetu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat