Reklama

Dwóch osadzonych powiesiło się w piotrkowskim areszcie

Strefa FM Piątek, 28 maja 20212010045
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w związku ze śmiercią dwóch tymczasowo aresztowanych podejrzanych, przebywających w jednej dwuosobowej celi w Areszcie Śledczym w Piotrkowie. Do zgonu mężczyzn doszło w wyniku powieszenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Najprawdopodobniej osadzeni popełnili samobójstwo.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Informacje w sprawie śmierci dwóch osadzonych potwierdził nam porucznik Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie, jednak po więcej szczegółów odesłał nas do piotrkowskiej prokuratury.

Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie potwierdza, że do śmierci obu mężczyzn doszło na skutek powieszenia. - Z ustaleń dokonanych na miejscu zdarzenia wynika, że do obu zgonów doszło na skutek powieszenia. W celi, w której ujawniono zwłoki mężczyzn w wieku 59 i 42 lat, prokurator przeprowadził oględziny z udziałem lekarza. W celi panował względny porządek, stwierdzono brak śladów walki. Na ciałach zmarłych również nie ujawniono śladów świadczących o udziale osób trzecich. Zwłoki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Prowadzone są przesłuchania funkcjonariuszy SW z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. - informuje Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik piotrkowskiej prokuratury.

Śledztwo zostało wszczęte w kierunku art. 151 kk - nakłaniania lub udzielania pomocy do targnięcia się na własne życie. Ze względu na dobro postępowania przygotowawczego, na obecnym początkowym etapie śledztwa, prokuratura nie ujawnia bardziej szczegółowych informacji odnośnie poczynionych dotychczas ustaleń.


Zainteresował temat?

3

3


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Epiep ~Epiep (Gość)30.05.2021 08:52

Areszt to nie przechowalnia przestępców

50


Lipa ~Lipa (Gość)30.05.2021 23:22

Portal dno, robicie z byle czego aferę, brawo dla służby więziennej

81


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)28.05.2021 20:39

Za co dokładnie byli tymczasowo aresztowani ??
Po jakim czasie służba więzienna połapała się , że stało to co się stało ?

140


Jaśko ~Jaśko (Gość)30.05.2021 15:11

Wizja braku możliwości bezbolesnego siadania na tyłku i puszczenia bąka bez kleksa w portki przytłoczyła ?miłośnika? dziecięcych wdzięków.

20


Kazik ~Kazik (Gość)28.05.2021 20:37

widać za niewinność trafili wielu takich siedzi za nic latami jak Komenda i nie tylko on taką mamy sprawiedliwość w tym kraju policja nic nie potrafi wiec jak przeprowadza postępowanie skoro pojęcia nie mają z zakresu prawa

134


Nie pozdrawiam ~Nie pozdrawiam (Gość)30.05.2021 11:17

To nie więzienie więc nie koniecznie kryminaliści

31


sw ~sw (Gość)29.05.2021 12:46

Źle się dzieje w piotrkowskim areszcie. Więźniowie to też ludzie i nie wytrzymują psychicznie. Brak widzeń, a ponadto decyzją naczelnika więzienia skazani mogą rozmawiać tylko 6 minut. Rozmowy są przerywane w połowie zdania. Zdarzają się też agresywne delikatnie mówiąc zachowania strażników. Nie ma żadnej resocjalizacji. Wszystko to prowadzi do w/w zdarzeń.

714


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)29.05.2021 20:47

Moim zdaniem,ktos powinien za to poniesc konsekwencje.2 osoby nie zyja,bo ktos niekompetentny nie dopilnowal albo ktos winny przyczynil sie do ich smierci.Jesli sledztwo nic nie wykryje to ta placowka jest przesiaknieta zgnilizna i korupcja.

73


go?ć_tomasz ~go?ć_tomasz (Gość)30.05.2021 09:27

Instrukcje dotyczące zapobiegania samobójstwom są dostępne w internecie, polecam poczytać.. A prawda jest taka, że jeśli ktoś chce się zabić to się zabije i kontrola w nocy co 40 minut nie pomoże.. Są co prawda cele monitorowane, nawet monitorowany jest funkcjonariusz, który obserwuje 20 takich cel, ale oni do takiej nie zostali skierowani..

30


Kiler ~Kiler (Gość)29.05.2021 17:34

Co na to Staszek Alcatraz?

61


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat