Zdaniem dyrektora Domu Dziecka problemu na razie nie ma, choć w przyszłości należy się liczyć z jeszcze większym zaciskaniem pasa. - Ustawa będzie dotyczyła nowo powstałych Domów Dziecka. My jesteśmy w o tylu dobrej sytuacji, że spełniliśmy standardy do końca 2010 roku (30 dzieci) i w tym kształcie możemy funkcjonować jeszcze przez dziewięć lat.
W miniony piątek w placówce odbyło się połączone spotkanie komisji problemowych Rady Powiatu, w którym uczestniczył dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Placówka jest w tej chwili nierentowna. Koszt utrzymania jednego dziecka wynosi obecnie 4 tysiące 600 złotych na miesiąc. Rozumiem obawy wychowawców. Ustawa wprowadza dwuletni okres dla pracowników domów dziecka – zatrudnionych z karty nauczyciela – po którym ci pracownicy staną się automatycznie pracownikami samorządowymi (po 1 stycznia 2014 roku) – mówi Paweł Giler – dyrektor PCPR w Piotrkowie Trybunalskim.
Grzegorz Adamczyk wicestarosta powiatu zapewnia, że o likwidacji placówki mowy nie ma, ale o cięciu kosztów już tak. Jednym z założeń nowej ustawy jest także to, że od 2017 na terenie placówek opiekuńczo-wychowawczych nie będą mogły przebywać dzieci w wieku poniżej 10 lat, a jaki los czeka dom przy ulicy Kubusia Puchatka, to oczywiście czas pokaże.
- Czy prezydent Piotrkowa może liczyć na poparcie większości radnych?
- Raport: dłużników alimentacyjnych jest już prawie 300 tys.; ich liczba rośnie
- Wracasz do pracy po urlopie rodzicielskim? Skorzystaj ze świadczenia „Aktywni rodzice w pracy”
- XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego
- Młodzież z Bujen ślubowała
- Zespół Piotrowskie Dudki nominowany w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko
- Akcja "Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo" przyciągnęła piotrkowskich kierowców
- Konferencja astronomiczna "Sky is Not the Limit"
- 7 tysięcy wykroczeń w październiku w województwie łódzkim. Jak wypadł Piotrków?