Dlaczego taksówką nie wjedziemy na Rynek?

Strefa FM Wtorek, 27 listopada 201835
W Piotrkowie taksówki nie mogą wjechać na płytę Rynku Trybunalskiego. W większości dużych miast nie ma tego problemu, ponieważ kierowców taksówek nie obowiązuje zakaz wjazdu do samego centrum. Dlaczego więc taki przywilej nie występuje w trybunalskim grodzie?
fot.archiwum epiotrkow.plfot.archiwum epiotrkow.pl

Kwestia umożliwiania taksówkom wjazdu na Starówkę była wielokrotnie rozważana przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zarówno z wniosków właścicieli taksówek, jak i innych podmiotów. - Obecnie taksówki mogą jeździć praktycznie po całym terenie Starego Miasta, z wyłączeniem Rynku Trybunalskiego i kilku uliczek, a dokładniej, od strony wschodniej dojadą do pl. Czarnieckiego i Krakowskiego Przedmieścia, od strony południowej do placu Niepodległości, od strony zachodniej do placu Kościuszki, zaś północnej do zbiegu ulicy Rycerskiej i Sieradzkiej - takie stanowisko przedstawiły władze miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Komisja, opiniując organizację ruchu, kierowała się zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom, bo wąskie uliczki, obecność ogródków gastronomicznych w połączeniu z ruchem pojazdów stwarzałyby zagrożenie dla pieszych. Członkowie Komisji zapowiadają również, że temat nie jest jeszcze zamknięty.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.11.2018 14:28

I prawidłowo rynek jest tylko dla pieszych

144


janosik ~janosik (Gość)27.11.2018 14:15

A z drugiej strony jak dotarłeś do hotelu z tymi ciężkimi walizkami bo taxi też cię tam nie przywiozło

71


janosik ~janosik (Gość)27.11.2018 13:58

Trochę to dziwne ,że akurat klient Hotelu w Piotrkowie akurat czytał artykuł na stronie ePiotrków i się do niego odnosi żałosne.Po drugie szanowny gościu nie zaczyna się zdania od spójników ,a słowo "żebym" takim jest więc nie narzekaj tylko bujni się w prawo w Łazienną Mokrą około 5 metrów od hotelu i tu zamów taksówkę pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania

74


gość ~gość (Gość)27.11.2018 13:30

Żebym pod Hotel nie mógł zamówić taksówki tylko musiał lecieć z ciężkimi bagażami cholera wie gdzie, kiedy jeszcze w dodatku nie znam miasta. Ludzie. Mamy XXI wiek. Jeszcze się z takim czymś nigdzie nie spotkałem. Odwołajcie tych radnych bo miasto nieprzyjazne....

613


gość ~gość (Gość)27.11.2018 13:35

I dobrze,że nie mogą. Nikomu korona z głowy nie spadnie jak przejdzie się kawałek od np pl.Czarnieckiego. Jakby Rynek był tak duży jak w Krakowie to już inna sprawa.

154


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat