Dlaczego taksówką nie wjedziemy na Rynek?

Strefa FM Wtorek, 27 listopada 201835
W Piotrkowie taksówki nie mogą wjechać na płytę Rynku Trybunalskiego. W większości dużych miast nie ma tego problemu, ponieważ kierowców taksówek nie obowiązuje zakaz wjazdu do samego centrum. Dlaczego więc taki przywilej nie występuje w trybunalskim grodzie?
fot.archiwum epiotrkow.plfot.archiwum epiotrkow.pl

Kwestia umożliwiania taksówkom wjazdu na Starówkę była wielokrotnie rozważana przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zarówno z wniosków właścicieli taksówek, jak i innych podmiotów. - Obecnie taksówki mogą jeździć praktycznie po całym terenie Starego Miasta, z wyłączeniem Rynku Trybunalskiego i kilku uliczek, a dokładniej, od strony wschodniej dojadą do pl. Czarnieckiego i Krakowskiego Przedmieścia, od strony południowej do placu Niepodległości, od strony zachodniej do placu Kościuszki, zaś północnej do zbiegu ulicy Rycerskiej i Sieradzkiej - takie stanowisko przedstawiły władze miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Komisja, opiniując organizację ruchu, kierowała się zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom, bo wąskie uliczki, obecność ogródków gastronomicznych w połączeniu z ruchem pojazdów stwarzałyby zagrożenie dla pieszych. Członkowie Komisji zapowiadają również, że temat nie jest jeszcze zamknięty.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.11.2018 22:27

Taxi to jest dojaz do klijenta wiec nie rozumiem czemu nie wolno wiechac jak w Rynku jest Hotel .Taxi nie mogą ale auta z do szkoły mogą

22


przede wszystkim ~przede wszystkim (Gość)27.11.2018 22:15

należałoby sprawdzić, czy z tych samochodów nie kapie olej na piękną nawierzchnię placu. A potem dopiero wpuszczać

31


Dron ~Dron (Gość)27.11.2018 17:20

Czy wecie co to jest wielbłąd? Otóż wielbłąd to koń zaprojektowany właśnie przez komisję. Widzę, że większość osób piszących komentarze popiera takie ograniczenia. Pamiętajcie jednak, że w następstwie tego na teren rynku mogą zakazać wjazdu rowerzystom, hulajnogom i być może dziecięcym wózkom. Jedynymi pojazdami z prawem wjazdu na teren rynku będą wózki inwalidzkie (choć nie na pewno), wozy patrolowe policji i samochód należący służb sprzątających murek. Dziwię się ludziom, którzy na własne życzenie (skądinąd niby dla ich bezpieczeństwa) dają sobie wprowadzać coraz więcej zakazów i ograniczeń i nawet się z tego cieszą.

29


Uber ~Uber (Gość)27.11.2018 19:45

Czy znane są może dane dotyczące liczby potrąceń pieszych przez samochody poruszające się po płycie Rynku Trybunalskiego, że trzeba było takie ograniczenia wprowadzić?

30


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)27.11.2018 19:59

Wprowadzic godzine milicyjną !

20


gość ~gość (Gość)27.11.2018 18:54

Popieram przedmówcę. Im więcej zakazów w Piotrkówku tym jego mieszkańcy szczęśliwsi co wynika z zamieszczonych komentarzy. A ilu filozofów i myślicieli przy okazji się tu ujawniło. Buhahahaha. Trzymać dależ reżim! Mało tych zakazów. Wprowadzić jeszcze kilka!!

72


o taksowkach ~o taksowkach (Gość)27.11.2018 18:17

we Wrocławiu o 2 w nocy za taksówke zapłaciłem 8,62 zł trasa ok. 3 km. po centrum miasta, w piotrkowie za przejazd 6 km z centrum poza granice piotrkowa ( ok. 3 km) taksowkarze w nocy wołają conajmniej 60 zł. dlatego w weekdn rzadko wychodze na miasto, gdyby taksiarz brał 25-30 zł, woził by mnie conajmniej raz w tygodniu, a tak to może raz w roku.

71


gość ~gość (Gość)27.11.2018 15:16

No i git jeszcze tam ich mądrości brakuje:)

50


gość ~gość (Gość)27.11.2018 15:08

Ile ten rynek ma powierzchni, tragiczne są te pomysły. Ludzie najchętniej to wszędzie autami by wjechali. W niektórych miejscowościach nie ma chodników może je zlikwidować można by wszędzie pod drzwi podjechać.

101


gość ~gość (Gość)27.11.2018 14:54

Bo to jest chore miasto i radni bezradni

25


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat