tekst reklamowy

Dlaczego studenci Erasmusa niechętnie decydują się na wynajmowanie stancji?

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021
Drogi Erasmusie, planujesz studiować w Polsce? To świetnie, ponieważ wkrótce przeżyjesz wyjątkowe doświadczenie! Jeśli napotkasz trudności ze znalezieniem zakwaterowania w Polsce, ten artykuł może Ci się bardzo przydać. Przedstawiamy w nim bowiem kilka powodów, dla których studenci zagraniczni niechętnie decydują się na wynajmowanie stancji, ale i prezentujemy ciekawą alternatywę mieszkaniową.
Dlaczego studenci Erasmusa niechętnie decydują się na wynajmowanie stancji?

Każdy, kto przez krótki czas szukał zakwaterowania za granicą, może zgodzić się, że to nie bułka z masłem. Głównym problemem często jest fakt, że odległości nie można przeskoczyć, być fizycznie obecnym i sprawdzić lokalu pod wynajem, agencji lub właściciela stancji. W momencie posiadania statusu studenta Erasmusa okazuje się, że właściciele mogą być bardziej nieufni i niechętni do rozmowy i udostępnienia mieszkania.

 

Bariery kulturowe i językowe

 

Przede wszystkim bariery kulturowe i językowe mogą być przeszkodą, dla której studenci Erasmusa niechętnie decydują się na rodzime stancje. Dodatkowo, niektórzy ludzie w ogóle nie czują się komfortowo z komunikacją w języku angielskim. Obawa przed różnicami kulturowymi, z pewnymi stereotypami, które są w nich zawarte, również często nie pomaga w osiągnięciu konsensusu.

 

Mit „niewłaściwie zachowujących się studentów Erasmusa”

 

Rzeczywiście, z jednej strony wymiana Erasmus to świetny sposób na otwarcie naszych umysłów na świat, poznanie ludzi z zupełnie innych środowisk, odmiennej kultury i zwyczajów, a także podniesienie poziomu języka obcego.

Z drugiej strony, wielu studentów, korzystających z tego programu przyznaje, że ich doświadczenia i bezcenne wspomnienia, nie byłyby tak wyjątkowe bez możliwości imprezowania.

 

Mimo że imprezy są stałym elementem studenckiego życia, są ludzie, którzy nie widzą tego w ten sam sposób. Chodzi m.in. o sąsiadów, co potencjalnie prowadzi również do właścicieli mieszkań. Dla jasności nie mówimy tu o wydarzeniach skrajnych, doprowadzających do zniszczenia prywatnego mienia, a kulturalnych spotkaniach, w których nie przekracza się pewnych granic przyzwoitości.

Niestety, niektórzy z dotychczasowych Erasmusów na pewno powodowali problemy z wynajmującymi, co doprowadziło do wytworzenia się fałszywego mitu negatywnie kojarzącego się właśnie z zagranicznymi studentami. To powoduje, że wielu z nich spotyka się ze swego rodzaju ostracyzmem, już na wstępnym etapie rozmów na temat wynajmowania danego lokum.

 

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/student-rooms/

 

Co pozostaje?

 

Jeśli takim studentom zależy na komfortowym i przede wszystkim pewnym lokum, to świetną alternatywą są prywatne akademiki. Ich oferta, lokalizacja i warunki spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających potencjalnych rezydentów. Poza tym w tego typu kompleksach faktycznie spotykają się ludzie z całego świata, więc nie ma mowy o problemach kulturowych. Ponadto obsługa bez problemu porozumiewa się w języku angielskim i jest dostępna całodobowo.

Podsumowanie

Sytuacja na linii studenci Erasmusa-właściciele stancji nie jawi się zbyt pozytywnie, ale nie należy z tego powodu zbytnio się martwić. Szczęśliwie istnieją alternatywy mieszkalne, jak prywatne akademiki, które pozwalają żakom zza granicy na znalezienie optymalnego miejsca dla siebie na czas pobierania wyższego wykształcenia.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat