Derby dla Polonii

Strefa FM Czwartek, 04 czerwca 201512
Nie było niespodzianki, w 31. kolejce IV ligi łódzkiej PKS Polonia Piotrków Trybunalski pokonał Włókniarza Moszczenica w derbach ziemi piotrkowskiej 2:1 (0:0). Dzięki temu zwycięstwu Polonia umocniła się na czwartym miejscu w tabeli, natomiast walczący o utrzymanie Włókniarz jeszcze bardziej skomplikował swoją sytuację.
Adrian Malicki kiedyś strzelał do Włókniarza, dziś zdobywa bramki dla Polonii.Adrian Malicki kiedyś strzelał do Włókniarza, dziś zdobywa bramki dla Polonii.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele, żadna z drużyn nie garnęła się do ataku, druga część tego spotkania była za to zupełnie inna. Polonia od początku przejęła inicjatywę i na efekty nie trzeba było długo czekać, podopieczni trenera Roberta Grzesiuka w zaledwie trzy minuty strzelili dwie bramki, najpierw Piotra Ćwikłę pokonał wychowanek zespołu z Moszczenicy Adrian Malicki, a drugą bramkę dla Polonii dołożył potem Karol Kowalczyk. W 72. minucie gospodarze zdołali zdobyć pierwszego i ostatniego jak się później okazało gola, na listę strzelców wpisał się Marcin Staniaszek.

Do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki. W najbliższą sobotę Polonia podejmie lidera rozgrywek Wartę Działoszyn, natomiast Włókniarz zmierzy się na wyjeździe z Borutą Zgierz.

KS Włókniarz Moszczenica 1:2 (0:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(Marcin Staniaszek 72 – Adrian Malicki 52, Karol Kowalczyk 55)

KS Włókniarz Moszczenica: Ćwikła – Wiktor (53' Sobala), Stańczyk, Kuchta, Wagner (61' Wybodeł), Brylikowski (53' Domański), Świątek , Janiec , Staniaszek, Jachymski, Olejnik (49' Adamek).

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Kowalczyk, Kukułka, Batata, Grzybowski (75' Jarzembowski), Zaor (46' Krzemiński), Gul, Basiński, Paprocki, Malicki (71' Dura),  Lenarcik (88' Kamocki).