artykuł zewnętrzny

DOFE w Łódzkiem. Świętujemy 20-lecie Polski w UE

Sobota, 11 maja 2024
To już XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Szczególna, bo dokładnie 20 lat temu nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej. DOFE to coroczne wydarzenie poświęcone beneficjentom Funduszy Europejskich. Akcja koordynowana jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a Województwo Łódzkie oczywiście bierze w niej udział. W tym roku organizujemy dwie imprezy masowe. W piątek świętowaliśmy w Parku Solidarności w Radomsku, gdzie dla mieszkańców Łódzkiego zaplanowaliśmy moc atrakcji.

Ładuję galerię...

W strefie chillout czekały na nich leżaki, energorower i słodkie przekąski. A co najważniejsze beneficjenci, którzy prezentowali swoje projekty i przygotowali ciekawe aktywności.

 

Swoje stoiska mieli m.in. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Wojewódzki Urząd Pracy, gdzie eksperci udzielali informacji o aktualnym harmonogramie naborów, doradzali, kiedy ubiegać się o środki z Funduszy Europejskich. Byli też przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, czyli wyróżniający się namiot pełen roślin, w którym zwiedzający mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat fauny i flory województwa łódzkiego. Byli również Wytwórnia Filmów Oświatowych, Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także Straż Pożarna, Policja i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego.

 

Dla uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy niespodziankę. W ramach obchodów 20-lecia Polski w UE zachęcaliśmy do wzięcia udziału w konkursie „1 z 24”. To konkurs wiedzy o UE, składający się z 3 etapów, a nagroda główna to 4-dniowa wycieczka do Brukseli dla zwycięskiej klasy. Zapisy do pierwszego etapu trwają do 24 maja. Szczegóły i regulamin konkursu na: https://funduszeue.lodzkie.pl/

 

Na scenie występowały dla mieszkańców lokalne gwiazdy: Julia Popiołek, ERA band - zespół młodzieżowy z Radomska, Musical Souls czy Chór Romantica.

 

Przed rozpoczęciem części koncertowej publiczność powitali i DOFE w Łódzkiem otworzyli prezydent Radomska Jarosław Ferenc oraz radni Sejmiku Województwa Łódzkiego Hanna Gill-Piątek i Konrad Zyberyng.

 

Potem rozpoczęły się koncerty gwiazd. Pierwszy na scenie pojawił się Vix.N, muzyk łączący gatunki i pokolenia słuchaczy, znamy go z takich hitów jak „Melodio”, „Romantyczna Miłość” czy „Ne Rozumiju”.

 

Świetny występ dała też Sara James, finalistka „America’s Got Talent”, reprezentantka Polski w konkursie Junior Eurovision oraz zwyciężczyni „The Voice Kids”.

 

Na radomszczańskiej scenie DOFE wystąpiła też Krystyna Prońko, a na finał T.Love.

 

W sobotę (11 maja) podobna impreza odbywa się w Kutnie. Start o 14.00.

 

A więcej o FE w naszym regionie dowiecie się na naszych mediach społecznościowych: Fundusze Europejskie dla Łódzkiego i na stronie: https://funduszeue.lodzkie.pl/

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat