Advertisement

Czy weekend przyniesie zmianę pogody?

Strefa FM Piątek, 20 maja 202213221
Synoptycy od kilku dni zapowiadają gwałtowne załamanie pogody w ten weekend. Czy podobnie brzmi prognoza Łowców Burz Łódzkie?
fot. pakwi fot. pakwi

W piątek pogoda typowo letnia. Temperatura wzrośnie do nawet 28 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni w porywach do 30 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia będzie spadać i wieczorem osiągnie wartość 1013 hPa. W ciągu dnia dużo słońca i bez opadów. Nocą sytuacja zacznie się zmieniać. Temperatura spadnie do 19 stopni. Wiatr zachodni i południowo-zachodni w porywach do 30 km/h, ale ok. północy do województwa powinna dotrzeć silna rozbudowana formacja liniowa burzowa, która będzie niosła realne zagrożenie. Podczas przechodzenia burz możemy spodziewać się porywów wiatru osiągających do 100 km/h, opadów deszczu, może też pojawić się grad. Głównym zagrożeniem będą przede wszystkim niszczące podmuchy wiatru prostoliniowego. Ciśnienie nocą za sprawą wędrującego frontu będzie systematycznie spadać.

 

Sobota. Po nocnych burzach temperatura w ciągu dnia wzrośnie do maksymalnie 19-20 stopni Celsjusza. Wiatr z północnego zachodu w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia będzie utrzymywać się na stałym poziomie 1014 hPa. W ciągu dnia niewiele słońca, zachmurzenie duże i umiarkowane. Po południu mogą pojawić się opady deszczu. Nocą temperatura spadnie do 10 kresek. Zachmurzenie nadal duże i umiarkowane wraz z lokalnymi opadami deszczu. Ciśnienie nadal stabilne na poziomie 1014 hPa.


W niedzielę temperatura w ciągu dnia wzrośnie do poziomu 19 stopni. Wiatr północno-wschodni w porywach osiągający do 45 km/h. Zachmurzenie umiarkowane. W ciągu dnia możliwe są lokalne opady deszczu. Ciśnienie nieco spadnie i pod koniec dnia wyniesie 1013 hPa.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jego Ekscelencja ~Jego Ekscelencja (Gość)20.05.2022 10:26

Ze zdjęcia wynika że będzie wiosennie sielsko.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat