Czy lampy na Starym Mieście w Piotrkowie są w złym stanie?

Czwartek, 11 lipca 202426
Czytelnik portalu epiotrkow.pl zwrócił uwagę na zły stan latarni w ulicach przylegających do Rynku Trybunalskiego. Tymczasem Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta odpowiada, że problem dotyczy tylko kilku latarni.

Ładuję galerię...

Proszę o interwencie w ZDiUM . Tak wyglądają latarnie na naszym starym mieście. Powyrywane, zdewastowane klosze lamp, zdewastowane słupy latarni, zarośnięte dzikim winem.

 Czytelnik odniósł się do stanu latarni na Łaziennej Mokrej, Sieradzkiej i Pijarskiej. Zapytaliśmy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta o to czy znają problem.

 - Stwierdziliśmy, że dwa słupy w okolicach Rynku Trybunalskiego są przekrzywione w wyniku jakiś zdarzeń drogowych i brakuje trzech opraw w lampach. Trudno zatem mówić, że jest jakiś tragiczny stan oświetlenia. Przypominam, że wszystko co jest w Rynku podlega nadzorowi konserwatora zabytków, dlatego słupy i oprawy do lamp są stylizowane. Nie można więc iść do sklepu i sobie kupić i natychmiast wymienić. Czekamy na dostarczenie elementów, po ich otrzymaniu zostaną wymienione – wyjaśniła Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Może warto zatem pomyśleć o lampach ledowych. - Być może w przyszłości warto wstawić to zadanie do planów inwestycyjnych miasta – odpowiedziała przedstawicielka ZDIUM.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość PT ~gość PT (Gość)11.07.2024 22:39

Do Pani Agaty:
Konkretnie : kiedy zostały zamówione i kiedy ma być dostawa ?
Do Redakcji : przypilnujcie terminów. Będziecie mieć o czym pisać, wszak dziennikarze to 4 władza.

60


arek ~arek (Gość)12.07.2024 14:22

Jak podaje portal e-Piotrków.pl " Specjalistyczna maszyna pracowała od środowego ranka, aby umyć płytę znajdującą się na trybunalskim Rynku. Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadzili też zabiegi pielęgnacyjne drzew rosnących w donicach oraz zadbali o pozostałą roślinność." To co ci "fachowcy" ze ZDiUMu nie zauważyli że latarnia na Konarskiego jest cała obrośnięta dzikim winem i nie daje światła w nocy? To tak wyglądała pielęgnacja roślinności? Wstyd.

40


jest źle ~jest źle (Gość)11.07.2024 22:16

"Miasta odpowiada, że problem dotyczy tylko kilku latarni" Kilku latarni, ale nie czynnych od lat.

50


janty ~janty (Gość)11.07.2024 19:40

"Stwierdziliśmy, że dwa słupy w okolicach Rynku Trybunalskiego są przekrzywione w wyniku jakiś zdarzeń drogowych" i co tak zostaną przekrzywione? a wszystko przekrzywione ma tendencję do upadku i co będzie płacz jak nie daj boże komuś zwali się przekrzywienie na głowę. Panie prezydencie Wiernicki pogonić do pracy niedasi ze ZDiUMu.

70


? ~? (Gość)11.07.2024 09:35

Dajcie szwagrowi spokojnie popracować, czepialscy!

42


go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)11.07.2024 18:07

Proszę i interwencje i sprawdzenie lamp na parku linowym Belzacka i siłowni a także przy kościele puste kije po kloszach i żarówkach albo zbite klosze zostawiona żarówka albo kolejny przykład lampam spadła sama na chodnik przy kościele prawie zabijać człowiek który przejeżdżał na rowerze

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)11.07.2024 15:57

ZDIUM jest tak dobry jak te Kieleckie wodociągi które w stu procentach wzorowo wręcz doskonale wywiązują się ze wszystkich swoich obowiązków

20


Akun ~Akun (Gość)11.07.2024 15:55

Jak się pali szopa?

03


niedasizm ZDiUM ~niedasizm ZDiUM (Gość)11.07.2024 15:33

Tych lamp na Sieradzkiej nie ma od kilku lat. Czy pracownicy odpowiedzialni za stan oświetlenia miasta tego nie widzieli ? Pytam czy kilka lat czeka się na kupno tych lamp, czy ZDiUM nie pomyślał że lampy mogą zostać uszkodzone [ wiatr, wandale itp] i nie kupił ich na zapas.

60


al ~al (Gość)11.07.2024 15:20

Pani Agato ze ZDiUM, nie lampy ledowe ,ale chyba żarówki led do nich, Bo jak Pani sobie takie
lampy ledowe wyobraża na starym mieście ,konserwator zgodzi się na to?.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat