Coraz bliżej do budowy ujęcia wody w Uszczynie

ePiotrkowRegion Sobota, 27 listopada 2021330213
Pierwszy etap budowy ujęcia wody wraz ze stacją uzdatniania w Uszczynie polega na zbadaniu wody znajdującej się w studni. W czwartek, 25 listopada 2021 r. pracownicy firmy, którzy sprawdzą parametry wody, zainstalowali niezbędne do tego urządzenia, a dzień później zaczęli ją pompować.

Ładuję galerię...

Cały proces będzie trwał co najmniej kilka dni.

- Najpierw zamontowaliśmy pompę głębinową, układ rurowy i rurociąg, a następnie przystąpiliśmy do pompowania wody z wydajnością wynoszącą 180 m3 na godzinę. Na bieżąco będziemy mierzyć ilość pompowanej wody oraz wysokość lustra wody, zarówno w tej, jak i w sąsiadujących studniach, żeby ustalić w jaki sposób na siebie oddziałują. Przy okazji wykonamy też pomiary geofizyczne, aby określić stan fizyczny studni – powiedział Michał Śmiałkowski, reprezentujący łódzki Zakład Studniarski Leopold Śmiałkowski.

Następnie wszystkie dokumenty zostaną złożone w Urzędzie Marszałkowskim. Wyniki będą także potrzebne do tego, aby uzyskać m.in. niezbędne pozwolenie wodnoprawne. Urząd czeka też na pozwolenie na budowę.

- Chcemy zakończyć te prace jak najszybciej, dlatego oczywiście aneksujemy obowiązującą umowę z wykonawcą, ponieważ przestój nie wynikał z jego winy. Od ponad roku mamy projekt budowlany dot. ujęcia wody w Uszczynie, dlatego jeśli w grudniu uzyskalibyśmy pozwolenie na budowę, bylibyśmy w stanie ogłosić postępowanie przetargowe w tym samym miesiącu, aby na początku przyszłego roku rozpocząć budowę – dodał Jarosław Miller, dyrektor Miejskiego Zarządu Komunalnego w Sulejowie.

Kłódki, które na włazie założyli pracownicy Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji zostały wcześniej zdjęte i odpowiednio zabezpieczone.

 - Dysponujemy niezbędnymi pozwoleniami i decyzjami – m.in. z Ministerstwa Klimatu, Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego, dlatego wysłaliśmy do pana prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztofa Chojniaka - maila, aby umówić termin przekazania kłódek, miałem nadzieję, że to nastąpi jak najszybciej, ale nadal nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Mogliśmy tego wszystkiego uniknąć i ujęcie prawdopodobnie już by dzisiaj stało, gdyby prezydent w listopadzie ubiegłego roku uznał i uszanował decyzję wojewody łódzkiego, który już w listopadzie ubiegłego roku wydał prawomocną decyzję, z której wynika, że działka nr 146, na terenie której znajduje się studnia, jest w zarządzie Lasów Państwowych, co zostało potwierdzone w księdze wieczystej. Wojewoda stwierdził ponadto, że odwiert jest trwale związany z gruntem, a więc również jest w zarządzie Skarbu Państwa. Z kolei gmina Sulejów dzierżawi tę działkę od Lasów Państwowych – podsumował Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mietek ~Mietek (Gość)28.11.2021 09:44

Widzę pełne zachowanie BHP przez operatora HDS, dobrze że kaptur chroni głowę stojąc pod żurawiem.

14


go?ć_roman ~go?ć_roman (Gość)29.11.2021 03:35

Skubią zasoby Piotrkowa. Przecież to były ujęcia dla Piotrkowa, a nie Sulejowa. Miały być kolejne fabryki, a teraz chcą pozbawić rozwoju Piotrków Trybunalski ścieżkami prawnymi że lasy państwowe są właścicielem. Nie to ujęcie budowali ludzie z Piotrkowa i dla Piotrkowa. Jeżeli Pan wojewoda taki chojny to niech zafunduje uzdatnianie dla Sulejowa wody z Pilicy,.albo tam zrobi odwierty, a nie sięga po zasoby nie przez siebi wykonane. Chyba tu polityka odegrała rolę.

23


Pomysł ~Pomysł (Gość)27.11.2021 12:31

Wrzucić do studi ze sto szczepionek i będą ludzie już po zabiegu.

02


Daria ~Daria (Gość)27.11.2021 20:54

Ostrowski to jest kozak

42


Żenada ~Żenada (Gość)27.11.2021 20:08

Zajazd Sulejowski na Piotrkow

50


Rtjx ~Rtjx (Gość)27.11.2021 19:59

JANUSZE STUDNIARSTWA Z SULEJOWA W AKCJI

23


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.11.2021 10:54

Ale cyrk z tymi kłódkami. A pudełko po butach też będzie przekazane?

82


gregu ~gregu (Gość)27.11.2021 10:39

To nie możecie zerwać tych kłódek ? przecież to Wy jesteście na prawie.

52


stefan ~stefan (Gość)27.11.2021 10:38

Teraz widzicie,że burmistrz chojniak to podły człowiek,nie stosuje się do obowiązującego prawa,organy poaństwa powinny wyprostować mu w końcu kręgosłup !

82


eop ~eop (Gość)27.11.2021 09:54

To nie można wody z zalewu ciongnonć?

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat