Advertisement
artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć przed zakupem butów ortopedycznych dla dziecka?

Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Poszukując butów dla pociechy należy kierować się przede wszystkim jej zdrowiem i wygodą. Kondycja stóp wpływa na zdrowie całego organizmu. Odpowiednie ułożenie nóg będzie wiązało się z zachowaniem właściwej postawy ciała. Umożliwi też prawidłowy rozwój i pozwoli skorygować niektóre wady. Chcąc zadbać o komfort swoich dzieci, wiele osób wybiera dla nich buty profilaktyczne lub ortopedyczne. Co warto o nich wiedzieć?
Co warto wiedzieć przed zakupem butów ortopedycznych dla dziecka?

Buty ortopedyczne - co to znaczy?

 

Ortopedyczne buty to jeden z rodzajów obuwia specjalistycznego. Przy ich projektowaniu wykorzystywana jest wiedza z zakresu anatomii i ortopedii. Buty ortopedyczne dla dziecka tworzone są tak, aby umożliwić korekcję lub zapobiec rozwojowi wad stóp. W przypadku występujących chorób lub odbiegającego od normy rozwoju kośćca odpowiednie buty mogą też odciążać, lub ochraniać poszczególne części ciała. Tym samym umożliwiają wygodniejsze poruszanie się i zdrowy wzrost. Wśród tego typu obuwia można wyróżnić:

  • buty profilaktyczne, które zapobiegają powstaniu wad
  • buty korygujące stosowane w leczeniu określonych nieprawidłowości
  • obuwie pozwalające wyrównać skrócenie.

Obuwie ortopedyczne jest też zwykle dostosowane do noszenia specjalistycznych, zalecanych przez lekarzy wkładek. Dobre buty są też wykonane z przyjaznych, oddychających materiałów i posiadają atrakcyjny wygląd. Takie buty najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, jak na przykład e-butydladzieci.pl.

 

Schorzenia stopy, przy których należy zakupić buty ortopedyczne

 

Planując zakup obuwia warto wiedzieć, w jakich dokładnie sytuacjach będzie ono pomocne. Do popularnych schorzeń stóp można zaliczyć płaskostopie, stopę płasko-koślawą, stopę końsko-szpotawą i stopę wydrążoną. Buty ortopedyczne dla dziecka pomogą również w sytuacji, w której jedna z nóg pociechy jest krótsza. Właściwie dobrane obuwie będzie wsparciem w przypadku pronacji i supinacji. Wiele wad można wyleczyć za pomocą odpowiednich wkładek dopasowanych do butów profilaktycznych. Te ostatnie mogą chronić przed pojawieniem się problemów. Będą dobrym wyborem dla dzieci, u których występuje ryzyko nieprawidłowego rozwoju stóp lub wad postawy. Wiele par wyposażonych jest w Obcas Thomasa, który zapobiega wystąpieniu koślawości. Chcąc dopasować właściwy rodzaj butów dla dziecka warto skonsultować się z ortopedą. Na co zwrócić uwagę poszukując właściwego modelu?

 


Jakie buty ortopedyczne wybrać?

 

Rodzaj obuwia korekcyjnego powinien zostać zaproponowany przez lekarza. Wiedząc już, jakich butów potrzebuje dziecko, nadal można jednak natrafić na wiele różnych modeli. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? Zaleca się przede wszystkim stawiać na cenione marki posiadające doświadczenie w branży. Gdzie kupić buty ortopedyczne dla dzieci? Sprawdzone modele wysokiej jakości można nabyć m.in. w sklepie Krasnal. Obuwie, które zapewni maluchom komfort musi być wykonane z miękkiej skóry i oddychających materiałów. Polskie firmy posiadające korzystne opinie dbają też o to, aby buciki podobały się najmłodszym. Wśród profilaktycznego i korekcyjnego obuwia można więc odnaleźć lubiane kolory i wzory, takie jak kwiatki, gwiazdki, roboty, czy zwierzątka.

 

Odpowiednio dobrane buty zapewnią dziecku zdrowy rozwój i uchronią przed późniejszymi problemami. Dopasowane do gustu pociechy z pewnością wywołają też wiele radości.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat