Burmistrz Wolborza z absolutorium

ePiotrkowRegion Piątek, 03 lipca 20200 1288
Za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi opowiedziała się większość radnych, czterech wstrzymało się od głosu.

Wcześniej podczas sesji Rady Miejskiej sprawozdanie z wykonania budżetu Wolborza za rok 2019 pozytywnie ocenili: Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Wolborzu. Opinie odczytali Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej i Danuta Gwóźdź, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

W swoim wystąpieniu podsumowującym rok ubiegły burmistrz zwrócił uwagę na zewnętrzne oceny pracy samorządu dokonane przez Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. - Wolbórz dziś w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego jest na 19. miejscu w Polsce, skoczyliśmy w porównaniu do roku 2018, w swojej kategorii gmin miejsko-wiejskich, o 9 miejsc do góry. W powiecie piotrkowskim jesteśmy na I miejscu. To najlepsza i wiarygodna ocena. Serdecznie dziękuję radnym i moim współpracownikom (mojemu z-cy Dymitrowi Jędryce, skarbnikowi Izabeli Miderze i sekretarz gminy Elżbiecie Bijoch oraz wszystkim pracownikom Urzędu) za dobrą pracę na rzecz naszego samorządu – podsumował Andrzej Jaros.

 

Wcześniej przedstawiony został doroczny Raport o stanie Gminy Wolbórz za rok 2019. 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat