Bramkarz pogrążył Polonię Piotrków

Strefa FM Niedziela, 10 listopada 20138
Niespodzianką zakończyło się ostatnie spotkanie rundy jesiennej w piotrkowskiej klasie okręgowej. KS Poświętne pokonał Polonię Piotrków 3:2 (0:2) i tym samym mistrzem półmetka zostały rezerwy Omegi Kleszczów. Dotychczasowego lidera pogrążył…bramkarz Maciej Lenarcik, który od połowy rundy występuje w ataku.

Lenarcik strzelił jesienią sześć bramek, w tym dwie Polonii Piotrków. - To nasz bramkarz, który trochę z konieczności gra w ataku - tłumaczy prezes KS Poświętne Andrzej Kowalik. Po pierwszej połowie wydawało się, że piotrkowianie pewnie wygrają i obronią pierwsze miejsce w tabeli. Prowadzili 2:0 po trafieniach Mariusza Zaora i Jakuba Paprockiego. – Po przerwie zagraliśmy z zębem, chcieliśmy chociaż zremisować. Tymczasem strzeliliśmy aż trzy bramki, w tym dwie w samej końcówce. Cieszy ta wygrana bo na naszym boisku punkty zostawiła też Omega II Kleszczów – dodaje Kowalik.

Koniec rundy jesiennej nie oznacza przerwy zimowej dla piłkarzy w piotrkowskiej okręgówce. Decyzją Wydziału Gier OZPN jesienią rozegrane zostaną bowiem jeszcze dwie kolejki z rundy wiosennej. Za tydzień dojdzie do szlagierowego pojedynku w Emilinie. Zjednoczeni Gmina podejmą Polonię Piotrków.

KS Poświętne – Polonia Piotrków 3:2 (0:2)
(Maciej Lenarcik 55, 90+2, Karol Skowroński 85 – Mariusz Zaor 16, Jakub Paprocki 44)