Błoto, dziury i prawie 500 garaży. Na Górniczej bez zmian

Środa, 01 czerwca 201613
7 lat minęło, od kiedy pisaliśmy o kłopotach właścicieli garaży z ulicy Górniczej w Piotrkowie. Pomiędzy garażami nie było odwodnienia burzowego ani rowów. Woda płynęła środkiem drogi i niszczyła ją. Samochody grzęzły w błocie, a ludzie, by dostać się do garażu zakładali gumowce. Jak sytuacja wygląda dziś?

Ładuję galerię...

Górnicza w Piotrkowie usytuowana jest prawie na końcu miasta. Droga znajduje się “przez siatkę” z Piomą. I o ile nie ma tam specjalnie wielu domów, to znajduje się chyba największe w mieście skupisko garaży. Jest ich tu około 480. W 2009 na pytanie, czy ktoś oprócz mediów interesował się sprawą mieszkańców ulicy Górniczej, właściciele garaży odpowiadali: Mamy jeszcze pismo - odpowiedź na interpretację radnego Jana Dziemdziory, gdzie napisane jest, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie stan techniczny ulicy Górniczej na bieżąco monitoruje.

 

Po 7 latach radny Dziemdziora nadal śle swoje interpelacje. - Status prawny garaży jest zróżnicowany, od całkowicie wyodrębnionej własności, poprzez dzierżawę wieczystą, aż do sytuacji, gdzie właścicielem jest miasto. Stan prawny wynika również z mających miejsce dawniej przekształceń własnościowych, jakie miały miejsce w odniesieniu do przedsiębiorstw państwowych w tym Fabryki Maszyn Górniczych. Właściciele i użytkownicy garaży stwierdzają, że zostali pozostawieni na pastwę losu, nie mogąc znikąd doczekać się pomocy – pisze radny w interpelacji z 24 kwietnia.

 

Teren, na którym zostały zbudowane garaże charakteryzuje się dużą pochyłością, co przy opadach deszczu bądź roztopach powoduje duży przybór wody skutkujący tym, że tworzą się tam potoki wypłukujące podłoże, powstają niebezpieczne zagłębienia i poprzeczne rowy. Niektóre garaże są zalewane wodą do kilku, a w skrajnych przypadkach do kilkudziesięciu centymetrów. - Stawiane są też zarzuty, że miasto oprócz pobierania podatku i innych opłat przez ostatnich kilkadziesiąt lat nic nie uczyniło dla poprawy warunków korzystania z tego terenu - twierdzi Dziemdziora. - Ustanowienie administratora dla koordynacji funkcjonowania posiadaczy garaży byłoby czynnikiem ułatwiającym komunikację między nimi a służbami miejskimi. Pilnych działań wymaga również utwardzenie terenu pomiędzy szeregami garaży, ta potrzeba jest artykułowana od lat. W tym stanie rzeczy wnoszę o podjęcie stosownych działań.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Karla ~Karla (Gość)05.08.2016 15:03

Witam czyje są te garaże bo potrzebuje tam wynająć a nie wiem do kogo się zgłość. Widać że wiele z nich jest wgl nieużytkowanych.

10


SLD ~SLD (Gość)02.06.2016 13:15

Panie Janku Dziemdziora ma Pan rację. Z PISem Pan tego nie zrealizuje. Niech się Pan odcina od nieudaczników. Oni
prędzej wydeptają ścieżkę na Jasną Górę niż niż cokolwiek naprawią. Panie Janku nie idź tą drogą bo Cię nawrócą, zagryzą i wyplują. Nigdy z PIS eeeemmm. Niech żyje LEWICA.

12


NEL ~NEL (Gość)02.06.2016 11:35

do LUQ Jak p.N.budował ciąg garaży na sprzedaż to dostał zezwolenie i widząc co się dzieje wybudował garaże o poziomie ok 0,5m wyżej niż pozostałe. Ja akurat miałem zalewany garaż wiele razy i musiałem nawet robić nową podłogę parę cm wyżej. Nie można się cieszyć , że mnie nie zalewa tylko innych , to jest fajnie .To świadczy raczej o prymitywnym myśleniu .

20


wsciekły ~wsciekły (Gość)01.06.2016 22:54

to jest w standardzie naszego miasta to samo sie dzieje na osiedlach zadnej kanalizacji deszczowej zapomnieli lub material sprzedali jak budowali osiedla

30


edolek ~edolek (Gość)01.06.2016 16:46

Zdjęcie nr.3 to też wina miasta ?

20


LUQ LUQranga01.06.2016 19:23

ciekawe mam garaż na górniczej. Czy środek lata czy zimy nie mam problemu z wyjazdem z garażu

30


Jaden z właścicieli ~Jaden z właścicieli (Gość)01.06.2016 10:25

Wszystko fajnie ale jak nam utwardzą teren to zobaczycie że niebawem od deszczówki będziemy płacić podatek bo pisiory szykują i co wtedy. Pomyślcie.....

44


EP ~EP (Gość)01.06.2016 13:02

"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków! Całym sercem dla PIotrkowa"

30


123 ~123 (Gość)01.06.2016 10:11

Pan radny Miazek przed wyborami spotykając się z wyborcami obiecał pomoc w tej sprawie- cierpliwie czekamy...... do kolejnych wyborów

140


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat