Program realizowany jest dzięki funduszom unijnym. O szczegółach na antenie radia Strefa FM mówił Krzysztof Kruszyński, kierownik działu rehabilitacji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego.
Projekt skierowany jest do pacjentów, którzy przeszli chorobę onkologiczną lub są w jej trakcie. W sposób szczególny do udziału w nim zapraszamy panie, które są po mastektomii, panie z obrzękiem limfatycznym kończyn oraz panów z guzami miednicy – mówił Krzysztof Kruszyński.
Taka rehabilitacja trwa sześć tygodni i jest całkowicie bezpłatna. Przez cały okres jej trwania pacjenci są pod nadzorem lekarza specjalisty.
W ramach rehabilitacji mamy do dyspozycji wszelkie procedury terapeutyczne, które w takich przypadkach są wykonywane. Dostępne są wszelakie formy masaży: masaże klasyczne, masaże limfatyczne oraz mechanicznego drenażu. Mamy także mnóstwo procedur z zakresu kinezyterpaii czy wodolecznictwa. Oprócz tego pacjenci są objęci także wsparciem psychologicznym oraz poradami dietetyka – wyliczał kierownik Kruszyński.
Aby dostać się na taką rehabilitację, wystarczy zlecenie od onkologa.
Jeśli ktoś z naszych pacjentów miałby utrudniony kontakt ze swoim lekarzem, to my organizujemy taką wizytę onkologiczną. Podczas niej dokonywana jest wstępna kwalifikacja – podkreślił Krzysztof Kruszyński.
Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej oferty, musi zgłosić się do działu rehabilitacji przy ul. Wolborskiej (II piętro). Wszelką informację można także uzyskać pod numerem telefonu 44 648 03 53 lub na stronie internetowej (TUTAJ).