Arcyważna wygrana szczypiornistek Piotrcovii

Strefa FM Sobota, 14 stycznia 201214
Po niezwykle dramatycznym spotkaniu Piotrcovia pokonała KSS Kielce 29:28 (14:16) w spotkaniu 15. kolejki Superligi PGNiG szczypiornistek. Decydującą o wygranej bramkę rzuciła w ostatniej minucie z rzutu karnego Anna Szafnicka (na zdjęciu). To ona wzięła na siebie ciężar gry pod nieobecność Agaty Wypych.

Nasza najskuteczniejsza zawodniczka nie mogła dziś wystąpić ze względu na ważne sprawy rodzinne. Koleżanki Agaty zagrały jednak świetne zawody i zeszły z boiska z jednobramkową wygraną. Wygraną, która pozwoli naszej drużynie nieco odetchnąć przed kolejnymi meczami. Wynik spotkania otworzyła Szafnicka, która w pierwszych minutach była niezwykle skuteczne. Z pięciu pierwszych bramek dla Piotrcovii zdobyła cztery. Do 20. minuty gra układała się po myśli naszej drużyny, która prowadziła wówczas różnicą trzech trafień 10:7. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych. Podopieczne Zdzisława Wąsa nie tylko odrobiły straty ale wypracowały sobie dwubramkową przewagę (16:14).

Po wznowieniu gry cztery bramki z rzędu zdobywa Piotrcovia i w 36. minucie mamy wynik 18:16 dla naszego zespołu. Podobnie jak w pierwszej połowie KSS nie daje jednak za wygraną i w 48. minucie doprowadza do remisu 23:23. Ostatnie minuty były niezwykle dramatyczne. Nasz zespół odskakiwał trzykrotnie od rywalek na dwie bramki, ale kielczanki za każdym razem doprowadzały do remisu. Decydująca akcja ma miejsce w ostatniej minucie. Stefka Agova fauluje Agatę Rol i sędziowie dyktują rzut karny. Do piłki podeszła Szafnicka, która nie dała szans bramkarce. Rzut rozpaczy kieleckiej drużyny trafił w poprzeczkę piotrkowskiej bramki i po chwili nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa.

Wygraną Piotrcovii oglądał dziś w hali Relax praktycznie komplet widzów. Już dawno na meczu naszych szczypiornistek nie było aż tylu kibiców. Pozostaje mieć nadzieję, że frekwencja na  kolejnych spotkaniach będzie podobna (nawet w przypadku konieczności zakupu biletów).

Piotrcovia - KSS Kielce 29:28 (14:16)