artykuł sponsorowany

Antykomornik – na czym polega pomoc przy windykacji?

Piątek, 23 sierpnia 2024
Czy wiesz, że firmy windykacyjne nie zawsze działają zgodnie z prawem, a Ty możesz złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty wystawionego przez sąd? Dłużnicy bardzo często myślą, że są na przegranej pozycji, jednak antywindykatorzy wygrywają coraz więcej spraw, udowadniając bezzasadność roszczeń wierzycieli. Sprawdź, jak działa antykomornik i jak uzyskać wsparcie w walce z firmą windykacyjną.
Antykomornik – na czym polega pomoc przy windykacji?

Czym jest antywindykacja?

Jak wskazuje nazwa, antywindykacja to przeciwieństwo windykacji, a więc usługa skierowana do dłużników. Jej celem jest pomoc w wyjściu z długów za pomocą legalnych metod oddłużeniowych. Dłużnicy bardzo często czują się bezbronni wobec licznych prób kontaktu ze strony wierzyciela, windykatora czy komornika, a przy tym nie wiedzą, jak mogą się bronić zgodnie z prawem. Zadaniem antykomornika jest przeanalizowanie sprawy i stworzenie planu oddłużania, który pomoże wyjść dłużnikowi na prostą. Antywindykator jest prawnikiem, dlatego potrafi również rozpoznać nieczyste działania ze strony windykatora, a nawet wykazać, że roszczenie jest bezzasadne. Antykomornicy znają mechanizmy działania firm zajmujących się ściąganiem długów i mają doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych, w których ich klient występuje w roli pozwanego. 

Jakie metody stosuje antykomornik?

Antywindykator wykorzystuje metody oddłużeniowe, takie jak:

  • analiza dokumentów,
  • negocjacje z wierzycielami,
  • obrona procesowa,
  • odzyskiwanie nienależnie wpłaconych pieniędzy (np. opłaty za przedłużenia, opłaty za refinansowania),
  • upadłość konsumencka.

Poszczególne metody są dopasowywane do indywidualnej sytuacji każdego osoby i zależą od etapu, na którym znajduje się procedura windykacyjna. Warto pamiętać, że dłużnik nie ma obowiązku odpowiadania na próby kontaktu ze strony wierzyciela. Nie można jednak zignorować sądowego nakazu zapłaty – od momentu doręczenia masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu. Najlepiej jak najszybciej skontaktować się z antywindykatorem, który przygotuje wnikliwy sprzeciw od nakazu zapłaty. Jeśli nie złożysz pisma w ciągu 2 tygodni, uznasz istnienie długu, a nakaz zapłaty stanie się prawomocny. Oznacza to, że wierzyciel będzie miał prawo rozpocząć egzekucję. 

Jak rozpoznać dobrą firmę antywindykacyjną?

W związku z tym, że antywindykacja staje się coraz popularniejsza, można się natknąć na firmy, które oferują takie usługi, lecz nie mają doświadczenia lub próbują się wzbogacić na nieszczęściu innych. Jak więc rozpoznać antywindykatora, któremu naprawdę zależy na tym, byśmy wyszli na prostą?

Oto kilka wskazówek:

  • Wybierz firmę antywindykacyjną, która jest kancelarią oddłużeniową prowadzoną przez doświadczonych mecenasów.
  • Zdecyduj się na współpracę z kancelarią, która specjalizuje się w oddłużaniu, a nie taką, która oferuje oddłużanie wśród wielu innych usług.
  • Sprawdź doświadczenie i skuteczność antywindykatora – poszukaj informacji na stronie lub spytaj o to podczas rozmowy.
  • Sprawdź opinie o antykomorniku – przejrzyj media społecznościowe, opinie w Google, fora i artykuły prasowe. 
  • Sprawdź dostępność antywindykatora – w związku z tym, że w antywindykacji liczy się czas, przekonaj się, jak szybko poszczególne firmy odpowiadają na wiadomości. 

Przejrzyj też stronę internetową antykomornika i przekonaj się, jakie metody stosuje. Proponuje wzięcie pożyczki na spłatę wierzyciela? W takim razie to nie antykomornik, lecz firma pożyczkowa! Kancelaria oddłużeniowa nigdy nie zaproponuje Ci oddłużania przez zaciąganie kolejnych zobowiązań. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat