Advertisement

Koncert zespołu Śląsk w Piotrkowie

ePiotrkow Czwartek, 04 sierpnia 202241237
Wyjątkowe wydarzenie artystyczne będzie można zobaczyć 15 sierpnia w Piotrkowie. Na deskach amfiteatru wystąpi Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" ze swoim programem "A to Polska właśnie".

 

To widowisko muzyczne ukazujące piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt koncertu stanowią ludowe pieśni i tańce charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Dynamika przedstawienia i barwne kostiumy sceniczne tworzą widowisko, które przenosi widza w świat malowniczej kultury ludowej.

 

Występ składa się z muzyki, pieśni oraz tańców ludowych i narodowych, z udziałem: solistów, chóru, baletu i orkiestry. Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej.
W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe – będące kwintesencją działalności artystycznej Zespołu, wokalno-instrumentalne – muzyki klasycznej i religijnej, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska – będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego.

 

Koncert "A to Polska właśnie" odbędzie się 15 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00 w amfiteatrze miejskim. Wstęp wolny.

 


Zainteresował temat?

6

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

g15 ~g15 (Gość)04.08.2022 09:44

Super.
Proszę o info gdzie jest amfiteatr w Piotrkowie? Bilety czy coś?

29


@ndzi ~@ndzi (Gość)04.08.2022 09:59

a może przeprowadzic transmisje na żywo w tzw TVPiotrków

102


nik nie zajrzy ~nik nie zajrzy (Gość)12.08.2022 16:38

bo bedzie padało

01


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)10.08.2022 09:14

Uuuuuu... To znaczy,że bardzo cienko ten zespół przędzie, skoro zgodził się na występ w Piotrkowie Trybunalskim.

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat