Advertisement

46. Świerszczykowe Wierszyki, czyli Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka w Łódzkim Dom Kultury

ePiotrkow Środa, 07 czerwca 201748416
W minioną niedzielę, 4 czerwca, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka - 46. Świerszczykowe Wierszyki 2017. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 dzieci w wieku szkolnym z terenu całego województwa łódzkiego. Przyznano łącznie 139 nagród i wyróżnień.

Ładuję galerię...

Zakończył się Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – 46. Świerszczykowe Wierszyki 2017. W finale, organizowanego przez Łódzki Dom Kultury wydarzenia, wzięło udział przeszło 350 dzieci klas I – IV z szkół podstawowych z Łodzi oraz województwa łódzkiego.
Uczestnicy spróbowali swoich sił w konkursie recytatorskim oraz w trzech konkursach plastycznych – projekt trwa od marca, a przygotowywało się do niego blisko 2800 dzieci z 185 ośrodków kultury w województwie łódzkim. W samym finale bierze udział około 350 najlepszych uczestników. - Nasza inicjatywa wpisuje się w szeroko rozumianą edukację artystyczno-ekologiczną – mówi dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski.
W konkursie plastycznym na ilustracje do bajki ekologicznej Dariusza Staniszewskiego „Co drapie po niebie" nagrody Grand Prix otrzymali: Gabrysia Gabrysiak, Artur Malej, Nina Pięta oraz Roksana Malej z Opoczna, Ania Kawęcka, Martyna Pękacka oraz Kinga Moryczke z Rębienia. W konkursie plastycznym „Mały przyrodnik” nagrodę specjalną otrzymał Szczepan Zjawiony z Mąkolic, którego praca będzie jednocześnie tłem plakatu przeszłorocznej edycji „Świerszczykowych wierszyków”. Nagrody Grand Prix przyznano natomiast Ernestowi Makarowiczowi oraz Mikołajowi Fajst-Święcickiemu z Łodzi. W rodzinnym konkursie plastycznym „Ekologia w moim domu” nagrodę Grand Prix otrzymał Stanisław Kantorka z Głowna. Nagrody GP w konkursie recytatorskim o tematyce przyrodniczej i ekologicznej „Świerszczykowe wierszyki” otrzymało 10 najlepszych uczestników: Hanna Marynowicz ze Słowika, Kamil Gabara z Guzewa, Aleksandra Smorawska z Koźla, Jan Sadowski z Aleksandrowa Łódzkiego, Małgorzata Wierzbowska, Gabriela Przybylska oraz Zuzanna Kwasiborska z Łodzi, Aleksandra Wójtowicz z Bukowca, Maria Piotrowska ze Zgierza oraz Amelia Szczerbiak z Głowna.
W ramach 46. edycji projektu „Świerszczykowe wierszyki” 2017 Łódzki Dom Kultury łącznie przyznał 139 nagród oraz wyróżnień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Tekst i foto: ŁDK


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga08.06.2017 06:58

To kto pisał i recytował wierszyki ,dzieci czy sokalski ? Ta impreza jest robiona dla dzieci czy dla sokalskiego ?

03


gość ~gość (Gość)07.06.2017 12:51

Z braku imprez w mieście proponuję następnym razem zrelacjonować Dzień Dziecka na Madagaskarze.

01


Jan ~Jan (Gość)07.06.2017 23:30

Brawo Jacek Sokalski

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat