15-latka pod wpływem narkotyków i alkoholu w szpitalu. 22-latek usłyszał zarzuty

PolicjaOpoczno Piątek, 23 lutego 20249
Opoczyńscy policjanci zatrzymali 22-latka, który usłyszał zarzuty udzielania narkotyków małoletnim oraz ich rozpijania. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Opoczyńscy policjanci zostali powiadomieni przez lekarzy, że na oddział ratunkowy szpitala w Opocznie trafiła 15-latka pod wpływem amfetaminy i alkoholu. Policjanci rozpoczęli pracę nad ustaleniem okoliczności w jakich dziewczynka zażyła zabronione substancje.

Krok po kroku mundurowi, zarówno z zespołu do spraw nieletnich oraz kryminalni, docierali do informacji dotyczących zajścia z udziałem małoletniej. Okazało się, że oprócz hospitalizowanej 15-latki, alkohol i narkotyki zażywała też jej rok młodsza koleżanka. Kolejne ustalenia, doprowadziły policjantów do 22-letniego mężczyzny, który jak się okazało częstował nastolatki alkoholem oraz amfetaminą. Zebrane w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów udzielania substancji odurzających małoletnim oraz rozpijania małoletnich - mówi asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy opoczyńskiej policji.

Sąd Rejonowy w Opocznie, na wniosek prokuratora, zastosował wobec 22-latka tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozpijanie małoletniego poprzez dostarczanie mu napoju alkoholowego, ale także ułatwianie spożywania alkoholu lub nakłanianie małoletniego do spożywania alkoholu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zed ~Zed (Gość)23.02.2024 10:51

I tu kara się należy.Niepelnoletni jest za głupi żeby zrozumieć jaka krzywdę sobie robi biorąc narkotyki.Za ich udostępnianie młodym powinien siedzieć.W pudle będzie udostępniać co innego.

50


Bezczelne ~Bezczelne (Gość)23.02.2024 16:39

Do gardła jej nie wlał. A nie jedna 15 latka jest cwansza niż nie jeden dorosły. Prawie każda już pali fajki bądź elektryki o słownictwie z rynsztoka nie wspominając

71


Tepic ~Tepic (Gość)23.02.2024 15:19

Nawet mi go nie szkoda.

30


Wyczulony ~Wyczulony (Gość)23.02.2024 13:43

Czy policja i prokuratura, również bada te sprawę, w kierunku, ewentualnego wykorzystania nieletnich dziewczynek seksualnie, czyli aktów pedofilskich? Jest to bardzo prawdopodobne i niewykluczone. Takie podejrzenie powinno być brane pod uwagę. Jest to częste przy rozwijaniu i narkotyzowania nieletnich i małoletnich, jako zapłata za środki psychoaktywne. Zwłaszcza, że takie działania już są bardzo powszechne, jak podają media, w dużych miastach, więc jest to tylko kwestia czasu, jak się przeniesie do małych miast i do wsi. Pozdrawiam.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat