Polonia się odblokowała

Strefa FM Poniedziałek, 09 maja 20161
Kilkadziesiąt dni czekali fani piotrkowskiej Polonii, na kolejne zwycięstwo swojego zespołu i wreszcie się doczekali. W meczu 29. kolejki IV ligi (grupa łódzka) poloniści wygrali z Astorią Szczerców 2:0 (0:0) i przerwali fatalną passę.

Obydwie bramki padły w drugiej połowie, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Adrian Malicki, a wynik ustalił tuż przed końcem spotkania Jakub Grzegorzewski. To było pierwsze zwycięstwo odniesione przez Polonię od 19 marca, kibice liczą na to, że uda się podtrzymać ten trend, ale o kolejne punkty nie będzie łatwo. W najbliższą sobotę, 14 maja poloniści zmierzą się z wiceliderem  - KS Paradyż.  Mecz na stadionie przy ulicy Broniewskiego rozpocznie się o godzinie 17.00.

Astoria Szczerców 0:2 (0:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(60' Adrian Malicki, 88' Jakub Grzegorzewski)

Astoria Szczerców: Rybka - Bogucki (60' Siewiera), Landowski, Matysiak, Pęciak, Rudzki, Sadziński, Siciarz (77' Wańdoch), Skała, Wańdoch, Wieczorek (71' Siewiera).

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski - Grobelny, Polit, Batata, Jarzembowski, Kamocki (70' Szumer), Jakubiak, Malicki, Sulikowski, Paprocki (89' Wrona), Grzegorzewski.