AKS ma już mistrzów województwa, czy będzie miał też mistrzów świata?

Strefa FM Niedziela, 06 września 20153
Kilkudziesięciu młodych zapaśników rywalizowało w Piotrkowie w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym z okazji XXXV-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył piotrkowski Atletyczny Klub Sportowy, drugie miejsce zajął PTC Pabianice, a trzecie GKS Bełchatów. Tuż za podium uplasował się LUKS Wola Krzysztoporska.
Na zdjęciu młodzicy Atletycznego Klubu Sportowego i ich trener Mariusz Pawłowski.Na zdjęciu młodzicy Atletycznego Klubu Sportowego i ich trener Mariusz Pawłowski.

Indywidualnie zapaśnicy klubów z Piotrkowa i Woli Krzysztoporskiej zdobyli 12 medali, reprezentanci Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli sześć krążków: złoto w kategorii wagowej 35 kg zdobył Filip Łysoń, a brąz Kacper Rek, z kolei drugie miejsce w kat. 47 kg zajął Jakub Grajewski, a trzecie Kordian Galia, zapaśnicy piotrkowskiego klubu zdobyli także dwa medale w kat. 53 kg, pierwsze miejsce zajął Rafał Kowalczyk, a drugie Rafał Gajewski.

- W sumie stoczyłem trzy walki, wszystkie udało mi się wygrać, kiedyś chciałbym wystartować w Igrzyskach Olimpijskich i wierzę, że mi się to uda - powiedział Rafał Kowalczyk

- Rafał ma bardzo duży potencjał, to jeden z naszych czołowych zawodników. To był pierwszy turniej po wakacjach, dlatego nie wszyscy moi zawodnicy mogli wziąć w nim udział - podsumował Mariusz Pawłowski, trener piotrkowskich zapaśników.

Sześć medali zdobyli także reprezentanci klubu z Woli Krzysztoporskiej. Brąz w kat. 35 kg zdobył Oskar Brzozowski, srebro w kat. 38 kg wywalczył Wiktor Adamski, a brąz Miłosz Kowalczyk. Jedyny złoty medal dla LUKS wywalczył w kat. 42 kg Mateusz Haładaj. Dwa brązowe medale zdobyli ponadto Maciej Karwiński w kat. 53 kg i Szymon Głowacki w kat. 66 kg.

Dla młodych zapaśników impreza zorganizowana w Piotrkowie była próbą generalną przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Chełmie, tymczasem reprezentanci klubów z Piotrkowa i Woli Krzysztoporskiej będą trzymać kciuki za swoich starszych kolegów Radka Grzybickiego i Mateusza Bernatka, którzy w poniedziałek rozpoczną zmagania w Las Vegas, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w Zapasach w Stylu Klasycznym, reprezentanci piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego powalczą tam nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje olimpijskie, Radek w kategorii wagowej 98 kg, a Mateusz 66 kg.