Advertisement
artykuł sponsorowany

Typy kółek meblowych - jakie wybrać?

Piątek, 23 lipca 2021
Do takiej operacji potrzeba zazwyczaj dużo czasu, uwagi i siły, ponieważ większość mebli, z których korzystamy na co dzień, charakteryzuje się bardzo dużą wagą. Wielu osobom przesunięcie ich może sprawić bardzo duże problemy, a w skrajnych przypadkach może okazać się wręcz niemożliwe, nie mówiąc już o ryzyku uszkodzenia powierzchni podłogi. Istnieje jednak doskonałe i dosyć proste rozwiązanie obydwu tych problemów za jednym zamachem, a są nimi kółka pod meble.
Typy kółek meblowych - jakie wybrać?

 

Kółka do mebli - rodzaje i zastosowanie

 

Kółka do mebli nie są w zasadzie niczym nowym, ponieważ stosuje się je już od wielu lat. Wcześniej najczęściej można było je spotkać w przypadku najcięższych elementów wyposażenia jak bardzo duże szafy czy szerokie komody wyposażone w wiele szuflad. Dzięki nim przemieszczanie nawet dużych elementów wyposażenia mieszkania nie będzie stanowić większego problemu - o ile są oczywiście odpowiednio dobrane.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kołek do mebli. Różnią się one między sobą rozmiarami, funkcjami i co najważniejsze - przeznaczeniem.

Największą i najczęściej wybieraną grupę stanowią kółka obrotowe do mebli zamontowane na płytkach. I nie jest to w zasadzie żadnym zaskoczeniem. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością i bardzo dużymi tolerancjami na obciążenia. Ponadto mają cechę, która najczęściej przesądza o ich wyborze, nawet jeśli są nieco droższe od innych rozwiązań, a jest nią oczywiście skrętność kół. Dzięki temu można bez wysiłku nie tylko przemieścić mebel z jednego miejsca w drugie, ale także z łatwością go obrócić.

Drugą popularną kategorią kółek meblowych są modele wyposażone w trzpień wciskany. Ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga specjalnych otworów, dopasowanych pod nie średnicą i głębokością. To właśnie w tej grupie możemy znaleźć m.in. kółka do foteli nierysujące paneli czy rozmaite kółka wykonane z tworzywa lub metalu o różnych zastosowaniach. Wiele osób uznaje to rozwiązanie za bardziej estetyczne niż kółka na płytkach, jednak trzeba liczyć się z tym, że w modelach z trzpieniem wciskanym, obciążenie na nie rozkłada się nieco inaczej, dlatego mają one przeważnie inne przeznaczenie.

Kolejną grupą kółek są te wyposażone w trzpień wkręcany. Konstrukcyjne bardzo podobne do tych, które mają trzpień wciskany, jednak montuje się je poprzez wkręcanie w odpowiednio przygotowany wcześniej otwór. Charakteryzują się sporą trwałością i tolerancją na obciążenia, dlatego często montuje się je w cięższych elementach wyposażenia.

Ostatnią z kategorii kółek do mebli w naszym artykule są tzw. rolki meblowe. To nieco inne rozwiązanie od tych przedstawionych wyżej. Charakteryzuje się ono tym, że zamontowane w nich rolki zazwyczaj nie są obrotowe (choć zdarzają się i takie modele). To jedna z najtańszych i najprostszych opcji, jednak jest rzadko wybierana ze względu na wspomniany brak skrętności kół. Mają one jednak swoje zalety - są bardzo stabilne i trwałe, a także mimo niewielkich rozmiarów posiadają spory udźwig.

 

Gdzie kupić kółka meblowe dobrej jakości?

 

Jak widać, kółka meblowe mogą bardzo ułatwić nam życie, kiedy zdecydujemy się na przesuwanie ciężkich mebli znajdujących się w naszym domu. Warto jednak zadbać, aby były one wysokiej jakości, dzięki czemu posłużą nam przez długi czas. Bogatą ofertę kółek i rolek do mebli można znaleźć w ofercie wyjątkowego sklepu internetowego gryc24.pl, gdzie można nabyć oprócz nich jeszcze wiele akcesoriów i dodatków do mebli i nie tylko.

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat